İngiltere'de barlar ve kuaför salonları açıldı

İngiltere'de koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler gevşetildi. Üç aydır kapalı olan bar ve kuaför salonlarının yanı sıra müze ve kütüphaneler de kapılarını ziyaretçilere açıyor. Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile İngiltere'de hayatını kaybedenlerin sayısı 44 bini aştı.

'SÜPER CUMARTESİ'

Restoranların da kapılarını açtığı ülkede polis yetkilileri ve sağlık görevlileri ‘süper cumartesi için hazırlıklı olduklarını’ aktardı. Restoran, bar ve kuaför salonlarının yanı sıra ibadethaneler, parklar, kütüphaneler, lunaparklar, sinema salonları ve müzeler de sosyal mesafe kuralları göz önünde bulundurularak yeniden açılacak. İki hane halkının iç mekanda bir araya gelmesine ve en fazla 30 katılımcıyla düzenlenecek düğünlere de izin verilecek.

'KARGAŞAYA NEDEN OLAN SARHOŞ HAYDUTLAR TUTUKLANACAK'

Hükümetin, ekonomiye destek için vatandaşları dışarıya çıkmaya teşvik ettiği İngiltere’de Sağlık Bakanı Matt Hancock, yerel basının ‘süper cumartesi’ olarak tanımladığı ve kısıtlamaların gevşetildiği hafta sonunda ‘kargaşaya neden olan sarhoş haydutların tutuklanacağını’ söyledi.

'ÜLKENİN EKONOMİK SAĞLIĞI BİZİM SORUMLU HAREKET ETMEMİZE BAĞLI'

İngiltere Başkbakanı Boris Johnson, cuma günü düzenlediği basın toplantısında, işletmelerin desteklenmesi gerektiğini söyledi. İnsanları sorumlu davranma ve sosyal mesafe kurallarına uyma konusunda uyaran Johnson, “Ülkenin ekonomik sağlığı bizim sorumlu hareket etmemize bağlı” dedi.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi