Manchester Üniversitesi Rashford'a fahri doktora unvanı verdi

Premier Lig ekibi Manchester United'ın genç yıldızı Marcus Rashford, "Çocuklar aç kalmasın" kampanyasındaki başarısı dolayısıyla Manchester Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanıyla onurlandırıldı.

Haziran ayında hükümetin okullardaki ücretsiz yemek yardımını kaldırmasının ardından sosyal medyada yeni bir hareket başlatan genç futbolcu, başbakan Boris Johnson'ın fikrini değiştirerek yasanın yeniden yürürlüğe girmesinde büyük rol oynamıştı.

Mektubunda bir yardım kuruluşuyla ortak düzenledikleri kampanya sayesinde haftada 3 milyon çocuğun beslenme ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını aktaran Rashford, ülkedeki Twitter kullanıcılarından "maketheUturn" (U dönüşü yapın) etiketini kullanmalarını ve bölge milletvekillerinin hesaplarını etiketlemelerini istemişti.

Başbakan Boris Johnson, Marcus Rashford'un öncülük ettiği kampanya için yaz tatillerinde muhtaç öğrencilere yemek vermeye devam edeceklerini belirtmişti.

Manchester Üniversitesi bugüne kadar sadece Kırmızı Şeytanlar'ın iki efsanesi Sir Alex Ferguson ve Sir Bobby Charlton'a fahri doktora unvanı vermişti.

İngiltere'de 1 milyon 280 binden fazla çocuğun yararlandığı yasa, ülkeye yılda 120 milyon sterline mal oluyor.

Bu sezon Manchester United'ın mücadele ettiği tüm kulvarlarda 38 kez sahaya çıkan genç futbolcu, 21 gol ve 10 asistlik performans sergiledi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi