Trump, ABD vaka sayılarının patlamasını 'fazla ve iyi test yapmalarına' bağladı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, ülkesindeki koronavirüs vaka sayılarında bir anda ciddi bir artış görülmesinin gerekçesinin "çok fazla test yapmaları" olduğunu ifade etti. Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülke konumunda olan ABD'de şu ana kadar 2 milyon 837 bin 189 kişide Covid-19 tespit edildi.Ülkede 131 binden fazla kişi koronavirüs nedeni ile hayatını kaybetti.

DÜN 55 BİNDEN FAZLA VAKA TESPİT EDİLDİ

ABD'de günlük Koronavirüs vaka sayıları son 9 gün içinde 6 kez rekor kırdı. Ülkede dün 55 binden fazla vaka tespit edildi.

'ÇOK FAZLA VE ÇOK İYİ TEST YAPIYORUZ'

Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Trump, "Koronavirüs vakalarında bir artış var çünkü çok fazla ve çok iyi test yapıyoruz" dedi ve ABD'bib test konusunda diğer ülkelerden daha iyi olduğu değerlendirmesinde bulundu. Trump, vaka sayılarındaki ciddi artışa rağmen ölüm oranlarında düşüş olduğuna da dikkat çekti.

ABD 35 MİLYONDAN FAZLA TEST YAPTI

ABD bugüne kadar 35 milyondan fazla test yaptı. Salgın sürecinde ABD'den daha çok test yapan tek ülke ise salgının başladığı Çin. 1 milyar 393 milyon nüfuslu ülkede pandemi boyunca 90 milyondan fazla test yapıldı.

T-24

ETİKETLER

Editörün Seçimi