Trump, George Floyd cinayeti hakkında konuştu: Adalet yerini bulacak

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Minneapolis'te polis tarafından sokağın ortasında boğularak öldürülen George Floyd'un öldürülmesi hakkında "adaletin yerini bulacağını" söyledi.

'BİR GÜN SONRA ELİMDE TAM BİR RAPOR OLACAK'

Daha sonra ertelenen SpaceX'in insanlı uzay görevi kapsamında Crew Dragon kapsülünün fırlatılmasını izlemek üzere Kennedy Uzay Merkezi'ne gelen Trump'a bir basın mensubu tarafından cinayetle bağlantılı 4 memurun tutuklanıp tutuklanmaması gerektiği soruldu. Trump, "Bir gün sonra elinde tam bir rapor olacağını" söyledi

'ÇOK ÜZÜCÜ VE TRAJİK'

Kısa süre sonra Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Trump, "çok üzücü ve trajik" olarak nitelendirdiği olay hakkında kendi talebiyle Adalet Bakanlığı ve Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) olay hakkında soruşturma başlattığını bildirdi.

'ADALET YERİNİ BULACAK'

Trump, polis memuru tarafından öldürülmesini dünya çapında ses getiren Floyd'un ailesi ve arkadaşlarına baş sağlığı diledi ve ekledi; "Adalet yerini bulacak".

GÖRÜNTÜLER MİLYONLARA ULAŞTI

Floyd'un kelepçeliyken boğularak öldürüldüğünün görüldüğü video dünya genelinde milyonlara ulaştı. Olay ABD'nin çeşitli noktalarında protestoları tetiklerken, polisin zaman zaman sert karşılık verdiği görüldü.

T-24

ETİKETLER

Editörün Seçimi