Trump: Yavan akım medya, koronavirüs konusundaki başarımızı çekemiyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 132 bin 979 kişi hayatını kaybetti. Ülkede 3 milyondan fazla vaka görüldü. ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs kaynaklı ölüm oranının azaldığını ve en düşük ölüm oranına ABD'nin sahip olduğunu, ancak medyanın bunu haber yapmayı reddettiğini savundu.

'ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK İYİ İŞ ÇIKARMAMIZI ÇEKEMİYORLAR'

Trump, medyanın bunu "kendi başarısını çekemedikleri için" haber yapmadığını iddia etti. Twitter üzerinden paylaşımdan bulunan Trump, "Neden yavan akım yalancı medya Çin Virüsü'nden ölümlerin dünya genelinde yüzde 39 azaldığını ve ülkemizin en iyi orana sahip olduğunu söylemeyi REDDEDİYOR? Ülkemiz için çok iyi iş çıkarmamızı çekemiyorlar" yazdı.

ABD'DE 3 MİLYONDAN FAZLA VAKA GÖRÜLDÜ

Trump kısa süre önce yaptığı bir paylaşımda da ABD'deki ölümlerin pik noktasından bu yana on kat azaldığını ve ekonominin iyileşmeye başladığını öne sürdü ABD liderinin dün yaptığı Twitter paylaşımlarındaki vurgularından biri de okulların son baharda açılmasıydı. Hükûmet, internet üzerinden eğitime geçen üniversitelerin uluslararası öğrencilerin vizelerinin iptal edileceğini duyurdu. Koronavirüsten en ağır şekilde etkilenen ülke olan şu ana kadar ABD'de 3 milyondan fazla vaka görüldü ve 132 bin 979 kişi hayatını kaybetti.

T-24

ETİKETLER

Editörün Seçimi