YSK'nin tartışmalı kararının ardından İstanbul'da binlerce kişiye seslenen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ceketini çıkardı, gömleğinin kollarını sıyırdı ve etkili bir konuşma yaptı.

Haluk Bilginer, "Şahsiyet" dizisindeki performansıyla Uluslararası Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından düzenlenen "47. Uluslararası Emmy Ödülleri" töreninde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne değer görüldü.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şehit cenazesi sonrasında bir güruh tarafından linç girişimine maruz kaldı. 

Şilili feminist kolektif Las Tesis aktivistlerinin erkek şiddetine yönelik başlattığı dansı Türkiye’de de gerçekleştirmek için bir araya gelen kadınlara polis tarafından müdahale edildi, gözaltına alınanlar oldu.

Fotoğraf: Aktivist Kamera

Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, belediyede çalışan bir şoföre kendisini görünce ayağa kalkmadığı için oturma cezası verdi.

 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimine ilişkin olarak 'oylar iç edildi, hiçbir şey olmasa bile bir şeyler oldu' gibi ifadeler kullanarak YSK kararının ardından suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığ'ına aday olan iki isim, TV kanallarının ortak yayınladığı canlı yayında seçmenlere seslendi.

 

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İtalya'dan getirilien 'yerli otomobil' prototipini tanıttı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı'yken 19 Ağustos'ta görevden alınan, yerine kayyum atanan ve Pazartesi sabahı düzenlenen bir operasyonda gözaltına alınan Adnan Selçuk Mızraklı, "terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı. 

İkiköprü Belde Belediyesi ile Van’ın Özalp ve Başkale ve Muradiye belediyedilerine kayyum atandı. İkiköprü Belde Belediyesi Eş Başkanı Hatice Taş’ın da belediye binasına girmesine izin verilmedi.

Fotoğraf: Metin Yoksu

Zeytinoğlu Grubu’nda yer alan üç fabrikada ücret alacaklarını ve kıdem tazminatlarını alamadıkları için direniş başlatan Birleşik Metal-İş üyesi işçilerin Ankara’ya yürüyüş başlatmak için yapacakları basın açıklamasına polis müdahale etti. Saldırıda aralarında şube yöneticilerinin ve Genel Örgütlenme Sekreteri’nin de bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi