Gözaltına alınan Amerika'nın Sesi Muhabiri Arif Aslan tutuklandı

HDP'nin Hakkari'den başlayan 'Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü'nü takip eden Amerika'nın Sesi Van muhabiri Arif Aslan'ı polisler bu sabah gözaltına aldı. Gözaltındaki işlemlerinin ardından Aslan tutuklandı.

Aslan hakkındaki hapis cezası kararı üzerine tutuklanırken; 2 hafta tutuklu kalacak.

 Amerika’nın Sesi Kürtçe Servisi Bölge Muhabiri Gazeteci Arif Aslan tutuklandı. Aslan’ın 2016-2017 yıllarında açılan ve cezası kesinleşen bir dosya kapsamında tutuklandığını öğrenildi. Avukatı Cahit Durmaz, söz konusu dava dosyasındaki ceza durumunun ‘denetim ceza’ uygulaması kapsamında olduğu için Aslan’ın sadece 2 hafta gibi bir süre tutuklu kalacağını belirtti.

NE OLMUŞTU?

Aslan, bu sabah evine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesine dair henüz bir bilgi bulunmayan Aslan, Van Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Emniyetteki ifadesinin ardından Aslan tutuklandı.

HDP’nin demokrasi yürüyüşünün Hakkari programını takip eden Aslan, kayyum atanan Van Büyükşehir Belediyesi binasının önündeki bariyerlerin fotoğraflarını çektiği için 2017 yılında ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.

Aslan’ın gözaltına alınmasına ilişkin henüz kurumundan bir açıklama yapılmadı.

MA

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi