Bakan Koca: Bir kareye bu kadar insan girmesi için çok erken

Hükümetten yapılan 'normalleşiyoruz' açıklaması ve 11 Mayıs'ta salgına ilişkin kısıtlamalarda gevşemeye gidileceğinin açıklanmasına eleştiriler devam ederken, Twitter'dan paylaşım yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstiklal Caddesi'ndeki kalabalığa tepki gösterdi. Fahrettin Koca, "İstiklal Caddesi, bugün iyi bir görüntü vermedi. Bir kareye bu kadar insan girmesi için çok erken" ifadelerini kullandı. Koca'nın paylaşımına, "Durumun ciddiyetini ortaya koymayan açıklamalar bu rehaveti yarattı" tepkisi geldi.

Fahrettin Koca paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"İSTİKLAL CADDESİ, bugün iyi bir görüntü vermedi. Bir kareye bu kadar insan girmesi için çok erken. Günlük hayattan her fotoğraf, Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosuna destek vermeli. Evde kalmaya çalışalım. Çıkarsak maske kullanalım, sosyal mesafe kuralına uyalım."

Sinir bilim ve genetik uzmanı Doç. Dr. Çağhan Kızıl ise Twitter hesabından Koca'nın paylaşımını eleştirdi. Kızıl, mesajında; "'Salgını kontrol altına aldık, normalleşiyoruz' deyip sonra da 'evde kalmaya çalışın' demek olmaz. Durumun ciddiyetini ortaya koymayan açıklamalar bu rehaveti yarattı. Bu nedenle birkaç haftalık genel karantina önlemi şart. Risk ortadan kalkmış değil." ifadelerini kullandı.

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi