Bekçilerin saldırısına uğradığını belirten avukat: Ağzımızdan çıkmış gibi Cumhurbaşkanı'na küfürnameler düzmüşler

Fotoğraf: cihatduman.blogspot.com

İstanbul Barosu avukatlarından Cihat Duman, şiddet uyguladıkları için uyardığı bekçiler tarafından saldırıya uğradığını duyurdu. Duman'ın arkadaşı avukat Turkay Karataş da yaptığı açıklamada  "Bekçiler ters kelepçe takıp işkence ettikten sonra yolda biri ile konuşuyorlar, konuştukları kişi Cumhurbaşkanı ve İçişleri bakanına hakaret etmekten tutanak tutmalarını söylüyor. Bunun üzerine hakaretten tutanak tutuyor bekçiler" ifadelerini kullandı.

'BAŞARISIZ BİR KURGUYA SAHİPTİR'

Duman, kişisel blogundaki açıklamasında "Altına imzamızı atmadığımız olay yeri tutanağında 7-8 adet bekçi, ağzımızdan çıkmış gibi Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı’na küfürnameler düzmüşlerdir. Bu küfürlerin ayrıntılarını incelediğimizde söylemin değeri kahvehane ağzı diyebileceğimiz bir düzeydedir ve oldukça başarısız bir kurguya sahiptir. Olay yerindeki 20’den fazla vatandaş dinlendiğinde ve kamera kayıtları incelendiğinde gerçek anlaşılacaktır." ifadelerini kaydetti.

'İMZA ATAN TÜM BEKÇİLERİ YARGILATACAĞIM'

Maddi ve manevi tazminat davaları açacağını belirten Duman, "8 saat boyunca tarafıma işlenen kötü muamele, yaralama, ifadeyi geç alarak kişi özgürlüğü ve güvenliği hakkımı çiğneme, iftira, hakaret, oturacak, yatacak yer, yiyecek ve su vermemek suretiyle manevi işkence ve sonrasında açacağım AYM, AİHM, maddi ve manevi tazminat davaları ve suç duyuruları ile o sahte tutanak altına imza atan tüm bekçileri yargılatacağım. Davalar bir ömür sürse de asla peşlerini bırakmayacağım" dedi.

'ŞİDDETİN UTANÇ İZLERİ'

Karataş ise sosyal medya hesabından olayı şu sözlerle anlattı:

-Avukat Cihat Duman’a bekçilerin uyguladığı şiddetin utanç izleri. Avukata uygulanan şiddetin takipçisi olmak meslek namusunun gereğidir.

-Bekçiler olay yerinde bulunan insanlara şiddet uygularken tesadüfen orada olan Cihat Duman bekçilere hitaben; yaptığınız hukuka aykırı, Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanırsınız ben Avukatım iyiliğiniz için söylüyorum demesi üzerine başlıyor.

-Bekçiler ters kelepçe takıp işkence ettikten sonra yolda biri ile konuşuyorlar konuştukları kişi Cumhurbaşkanı ve İçişleri bakanına hakaret etmekten tutanak tutmalarını söylüyor. Bunun üzerine hakaretten tutanak tutuyor bekçiler.

-Üstelik orada buluna tanıklar olayın oluş şeklinin Avukat Cihat Duman’ın anlattığı gibi olduğunu söylüyorlar. Buna rağmen emniyette Cihat Duman hakkında hakaretten işlem yapılıyor.

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi