Cübbeli'den Kuytul'a: Sen ajan mısın, provokatör müsün?

Alparslan Kuytul yönetimindeki Furkan Vakfı, Adana’da yasağa rağmen teravih namazı kılmak isteyen üyelerinin gözaltına alınmasının ardından olayı protesto etti. Vakfın, 81 ildeki yasağı delerek yarın bayramlaşma programı yapacağını duyurmasını eleştiren Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Kuytul ve vakfını sert sözlerle eleştirdi.

CÜBBELİ AHMET’TEN ALPARSLAN KUYTUL’A SERT TEPKİ

Cübbeli Ahmet youtube kanalından Kuytul’a, “Ya sen aklını peynirle mi yedin sen ajan mısın, provokatör müsünüz ya?” diyerek eleştirdi.

Yasağa rağmen namaz kılınması yönündeki söylemleri eleştiren Ahmet Ünlü, “Bayram namazı neden yasak? Çünkü bizim iyiliğimiz için. Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem emretti yasak etti. Yok İçişleri Bakanlığı yasak etti yok Tayyip bey yasak etti…O çıkmış Kuytul mudur nedir ne biçim bir adam ya! İslama ihanettir dine hiyanettir diyor neymiş bayram namazımızı kıldırmıyorlar. Ya sen aklını peynirle mi yedin sen ajan mısın? Provokatör müsünüz ya?” dedi.

“MİLLETİ CAMİYE TOPLAYIP KORONA MI ETSİNLER”

Ünlü, Kuytul’a yönelttiği eleştirileri şu sözlerle devam ettirdi:

“Milleti camide toplayıp korona mı yapsınlar orada. Bir kişinin iki kişinin ölümün sebep olursa katil mi olacaklar ya? Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem emrediyor yanaşmayın, bulunduğunuz yerden çıkmayın. Evinizde bulunun sebat edin. Sen ne yapmak istiyorsun ya? Bizde size ne dedik. Kardeşim açtık Youtube’dan kanal Allah herekse imkan vermiş. Otur evinde bayram namazımızı kılalım seccadelerde oturalım dualara amin diyelim. Zikirlerimizi çekelim ölmüşlerimize dualarımızı gönderelim. Ondan sonra evimizde sabah namazımızı kılalım bayram sabahı namazları var onları kılalım”

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi