Dr. Serdar Savaş, cumhurbaşkanlığına aday olduğunu duyurdu

Fotoğraf: Twitter

Youtube kanalında yaptığı canlı yayında Cumhurbaşkanlığı  adaylığını açıklayan Dr. Serdar Savaş, parti kurmayı düşünmediğini belirtti. Savaş, devamında "Bu hareketin şu andaki lideri benim. Ben başlattım, ben düşündüm, ben çalışıyorum. Gençler bana büyük destek verdiler. Şu andaki partisiz Cumhurbaşkanı adayı da benim. Ta ki bu işi benden daha iyi yapacak birisini bulana kadar" diye konuştu.

'HALKIMIZDAN BAŞKA KİMSEYE GÜVENMEYECEYİZ'

Savaş, partiler üstü bir hareket olduklarını belirterek "Biz Hz. Muhammed'in ve Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptığını yapacağız. Halkımızdan başka kimseye güvenmeyeceğiz" dedi.

DR SERDAR SAVAŞ KİMDİR?

Bayram Serdar Savaş (d. 1960, Ankara), Türk bilim insanı ve siyasetçi.

Kabataş Erkek Lisesinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesinde tıp ve hukuk okudu. Londra Ekonomi Okulunda sağlık planlaması ve finansmanı, London School of Hygiene'de epidemiyoloji ve istatistik eğitimi gördü.

1987 yılında Adana Sağlık Müdürlüğüne atandı. 1988 yılında Sağlık Bakanlığında Bakan Danışmanı görevine getirildi. Akabinde Müsteşar Yardımcılığı görevinde bulundu. 1993 yılında Kopenhag'da bulunan Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Ofisi'ne getirildi. 1998 yılında Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkan Yardımcılığı'na atandı.

2000 yılında Türkiye'ye döndü, Birleşik Sağlık Sistemleri'ni, İleri Tıp Teknolojileri'ni ve GENAR Enstitüsünü kurdu.

2004 yılında Demokratik Sol Partinin Parti Meclisi'ne seçildi. 2009-2011 yıllları arasında DSP'nin politika geliştirme, dışişleri, Ar-Ge'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevini yürütmüştür.

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi