Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı, damadına yaklaşamayacak

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu ile avukat damadı mahkemelik oldu.

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu ile avukat damadı mahkemelik oldu. Avukat G.İ.A,, Orakoğlu’nun kendisine silah çekip ölümle tehdit ettiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre, damat, kayınpederi Bülent Orakoğlu’nun kendisine silah çektiği ve ölümle tehdit ettiği iddiasıyla savcılığa şikâyet etti.

Damat için ‘koruma’ kararı veren Ankara 20. Aile Mahkemesi, Orakoğlu’nun, 'Damadına yaklaşmamasına ve iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine' ve ruhsatlı silahlarına el konulması karar verdi.

Avukat G.İ.A, Ankara Başsavcılığı Aile İçi Şiddet Bürosu’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde, “Kayınpederim yılın 300 gününü bizimle aynı evde yaşamıştır. Evden gittiği zamanlarda ise eşim Burcu, en ufak tartışmamızda, ‘Gelin beni alın, buna da haddini bildirin’ diyerek babasını aramış, babası tarafından sayısız defa evim silahla basılarak tehditlere uğramışımdır” dedi.

G.İ.A, suç duyurusu dilekçesinde kayınpederi Orakoğlu’nun gece 03.30’da evine silahla gelerek kendisini tehdit ettiğini anlattı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi