Fatih Altaylı'dan Ali Erbaş'a: Gençler boşuna deist olmuyor

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinin 'Negatif film oynarken' başlıklı yazısında "Kur'an kursuna bir tuğla koyan cennette ev sahibi olur" diyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a tepki gösterdi. Kahramanmaraş'ta katıldığı yatılı Kur'an kursu açılışında Kur'an kurslarının şeytandan korunmuş bölgeler olduğunu söyleyen Erbaş, "Bu kurslarda bir tuğlası olana cennette bir ev verilecektir" demişti. Erbaş, kendisini eleştirenlere "Ayet ve hadislerle ilgili konuşan herkesi dikkatli olmaya davet ediyorum" yanıtını vermişti. Altaylı, Erbaş'a "Giderek Hristiyanlığın çürüme dönemine benzetiyorsunuz İslam'ı" eleştirisi yöneltti.

'HADİ GÖSTER BİR TANE HADİSİ ŞERİF'

Altaylı, bugünkü köşesinin “Milleti dinden soğuttunuz” başlıklı kısmında şu ifadeleri kullandı:

"Diyanet İşleri Başkanı cennetten arazi hatta bitmiş konut satmasını eleştirenlere çok kızmış ve resmi açıklama yapmış. 'Ben Peygamber efendimizin hadislerini aktardım' diyerek. Yani diyor ki, 'Benimle dalga geçen Peygamber efendimizle geçmiş olur'.

Yok ya! Hadi göster bana bir tane hadisi şerif 'Kuran kursuna bağış yapan cennette ev sahibi olur' diyen.

'GİDEREK HRİSTİYANLIĞIN ÇÜRÜME DÖNEMİNE BENZETİYORSUNUZ İSLAM'I'

Hz. Muhammed’in dediği açık.

En ahmak bile anlasın diye. İyilik yapmayı, iyi insan olmayı teşvik ediyor. 'Köpeğe su veren kadına cennet müjdelenmesi' ile senin Kuran kursuna tuğla verene cennette ev verilmesi aynı şey mi! Giderek Hristiyanlığın çürüme dönemine benzetiyorsunuz İslam’ı. Gençler boşuna deist olmuyor!"

Yazının tamamını okumak için tıklayınız...

ETİKETLER

Editörün Seçimi