HDP'li milletvekilinde Covid-19 tespit edildi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç, açıklama yaparak bir milletvekilinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Beştaş ve Oluç imzasını taşıyan açıklamada, "Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir" denildi.

'SALGIN ÖNLEMLERİ KONUSUNDA KARARLI VE ÖZENLİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Beştaş ve Oluç imzasını taşıyan açıklama şu şekilde:

“Salgın önlemleri konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edeceğiz. Koronavirüs salgınının etkileri bir süredir Meclis’te de artarak görülmektedir. Grup salonumuzun da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu hafta başında tespit edilmiştir. Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır.

'SAĞLIK DURUMU İYİYE GİTMEKTEDİR'

Bu kapsamda yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin de enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir. Bu konuda bulaşın artmaması için maske, fiziki mesafe ve hijyene dikkat etme tedbirlerinin aksatılmaksızın hem Meclis’te hem de Meclis dışında uygulanması konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edeceğiz.”

Evrensel

ETİKETLER

Editörün Seçimi