Heybeliada'daki orman yangını: 3 kişi gözaltında

İstanbul Valisi Yerlikaya, Heybeliada'daki orman yangınının kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Heybeliada'daki yangına ilişkin, "Yangın 19.45'te kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor." dedi. Alınan bilgiye göre, Heybeliada'da ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. 

Haber verilmesi üzerine bölgeye Heybeliada ve Anadolu Yakası'ndan çok sayıda itfaiye ekibi, helikopter ve denizden müdahale gemisi sevk edildi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, yangınla ilgili 3 kişinin gözaltına aldınığını açıkladı.

Pakdemirli, "Çok yönlü soruşturmamız Valilik tarafından devam ediyor" dedi.

Bakan Pakdemirli, yangında 5 hektar civarında bir alanda hasar meydana geldiğini bildirdi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği'nden Heybeliada’da Aşıklar Yolu mevkiindeki ormanlık alanda iki farklı noktada çıkan yangınla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “Adalar ilçemizde bugün saat 17.07’de Heybeliada Aşıklar Yolu mevkiindeki ormanlık alanda iki farklı noktada orman yangını çıkmıştır. Yangına Orman Bölge Müdürlüğü İtfaiye Teşkilatı, İBB İtfaiye ve Harp Okulu personel ve ekipmanları ile 2 adet helikopterle müdahale edilmektedir. Yangın söndürme çalışmalarına Tarım ve Orman Bakanlığımızca çevre illerden 3 helikopter ve 2 yangın söndürme uçağı sevk edilmiştir. Yangını söndürme çalışmaları devam etmekte olup, konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır” denildi.

İstanbul Valiliği, Heybeliada'daki yangınla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığını bildirdi.

ERDEM GÜL: ATEŞLE OYNUYORUZ

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, ''Bir haftada 3. yangın. Dikkat etmiyoruz. Ateşle oynuyoruz resmen. Çok acı. Deneyimli herkes Heybeliada'ya gelsin. Acil'' açıklamasını yaptı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi