İYİ Partili Türkkan'ın kızı sirenli araçla emniyet şeridinden gittiği paylaşımla gündemde

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın modacı kızı Dilara Türkkan, emniyet şeridinden siren sistemli bir araçla hızla gittiği ve trafiği ihlal ettiği görüntüleri Instagram hesabından paylaştı.

Dilara Türkkan’ın bir sonraki paylaşımına ise etiketlediği arkadaşlarıyla fotoğrafını koyarak ‘Yetişirim demiştim’ demesi dikkat çekti. Türkkan’ın bu paylaşımı sosyal medyada en fazla tartışılan başlıklar arasında yer aldı.

Dilara Türkkan’ın emniyet şeridinden siren sistemli bir araçla hızla gittiği ve trafiği ihlal ettiği görüntüleri Instagram hesabından paylaşmasının ardından İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan kısa bir açıklama yaptı.

Konu hakkında Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a konuşan Türkkan şunları söyledi:

"İnatla sustum. Ama araç benim aracım. Benim aracımın geçiş üstünlüğü var. Kızım da o sırada arkada oturuyordu. Ben de araçtaydım. Kızımın tek bir kusuru var: Görüntüyü sosyal medya hesabından paylaşmak."

Hakan’ın yazısında “Bütün bunları yazılsın, bilinsin diye söylemediğini, sadece bilmemi istediği için söylediğini de vurguladı Türkkan” notu yer aldı.

TBMM Genel Kurulu’nda geçen yıl aralık ayında geçen düzenlemeyle milletvekilleri kendilerine trafikte geçiş üstünlüğü tanımıştı. Buna göre milletvekili araçları kırmızı ışıkta geçebiliyor, park yasağı gibi kısıtlamalara tabi olmuyor ve çakar takabiliyor.

 Tükenmez, Hürriyet

ETİKETLER

Editörün Seçimi