‘Köpek gibi çalışıyorum ama karnımı doyuramıyorum’ diyen gencin isyanı gündem oldu

Türkiye’de son dönemde artan işsizlik ve enflasyon rakamları vatandaşlar arasında zaman zaman isyanlara neden oluyor. Bunlardan bir tanesi de 'Tüylü Mikrofon' ekranlarında yaşandı.

YouTube kanalına konuşan ve yaşadığı problemleri anlatan bir gencin “Köpek gibi çalışıyorum ama karnımı doyuramıyorum” sözleri gündem oldu.

Genç yurttaşın ülkedeki akranlarının durumunu özetleyen konuşması şu şekilde:

 “Bizim artık birleşmemiz lazım. Bu ev niye 350 milyar diye ayaklanalım. Kitap okumak istiyorum, okuyamıyorum. 2-3 tane kitap okuyorum mesela ama devamı gelmiyor. Psikolojim bozuk, kaldıramıyorum. Geçim derdinden kendimi geliştiremiyorum. Ben kendimi geliştiremezsem yarın, çocuğum olacak yarın. O da kendini geliştiremeyecek. Liseyi bitirdim, bana bölme işlemi verin, ben yapamam. Çünkü eğitimim zayıf. Geçmişim ama bir şekilde hatırlamıyorum, tekrar edemiyorum. O kadar kendimden kısmama rağmen iyi bir hayat yaşayamıyorum. Et yiyemiyorum ya, et. Et nedir? Karnımı doyuramıyorum. Arabaya bineceğim, 4 çocuğum varsa 3+1 evde oturabileceğim. Bu hakkı sen bana vereceksin. Köpek gibi çalışıyorum. Eğer ben yaşayamıyorsam, sen de yaşamayacaksın. Eğer sen yaşıyorsan, bana da onu vereceksin. Annem ben 6 yaşından beri temizliğe gidiyor. 55 yaşında annem, psikolojisi bozulmuş. Biz bu duruma gelmişiz. İnsanlar da her şeyin güzel olduğunu savunuyor. Ne güzel…”

ETİKETLER

Editörün Seçimi