Laçin, Mengü, Kaftancıoğlu ve Altun'u hedef alan sözlere takipsizlik: 'Ağır eleştiri'

Berna Laçin, Nevşin Mengü, Canan Kaftancıoğlu ve Feyza Altun hakkında yapılan 'Herkes yazmış darbeye yeltenirlerse, Nevşin benim, Berna benim, Feyza Altun benim. Canan'ı ben almam aklınızdan bile geçirmeyin şimdiden söyleyeyim' paylaşımını ağır eleştiri sayan savcılık, soruşturmada takipsizlik kararı verdi.  Savcılık, paylaşımı yapan Kadir G., hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi. Kararda, tehdit suçu bakımından atılı suçun unsurlarını oluşturacak eylemin bulunmadığını belirtti.

BERNA LAÇİN SAVCILIĞA ŞİKAYET ETMİŞTİ

Sosyal medya kullanıcılarının büyük tepki gösterdiği paylaşım hakkında oyuncu Berna Laçin de savcılığa giderek şikayetçi oldu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı paylaşımı yapan Kadir G., hakkında ‘sesli ve yazılı görüntülü bir ileti ile hakaret' ve ‘tehdit' suçlarından soruşturma başlattı.

‘AĞIR ELEŞTİRİ', ‘KABA SÖZ'

Sözcü'den Sevgim Begüm Yavuz'un haberine göre takipsizlik kararında Yargıtay kararlarına atıfta bulunarak, söz konusu davranışın “ağır eleştiri niteliğindeki davranış”, “kaba söz” ve “kaba ve nezaket dışı hitap tarzı” olduğu belirtilerek, bu tür davranışların hakaret suçunu oluşturmayacağı savunuldu. Kararda ayrıca, “Açık olmayan bazı sözlerin hakaret kapsamına girip girmediğinin değerlendirilmesi için bu sözlerin içeriğinin bulunması veyahut çok açık biçimde anlaşılır olması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

ALBAYRAK AİLESİ VE BAŞAK DEMİRTAŞ'A YÖNELİK HAKARETLER

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın ailesine yönelik hakaret içerikli paylaşımda bulunduğu belirtilen bir şüpheli tutuklanmıştı. Öte yandan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş hakkında Twitter'da yaptığı hakaret içerikli paylaşım nedeniyle tutuklanan Vedat M. isimli kişi ise yapılan itiraz üzerine tahliye edilerek hakkında ev hapsi kararı verilmişti. 

Sözcü, Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi