Metin Feyzioğlu TBMM'de, baro başkanları nöbette

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, barolara yönelik kanun teklifi üzerinde görüşmeyi reddetmenin sürecin dışında kalmak olduğunu ifade ederek, "Bizim yöntemimiz her zaman için Meclisimizle, milli iradenin tecelli ettiği yerle yakın noktada olmadadır. Adalet Bakanlığı ile, Cumhurbaşkanlığı ile diyalog içinde olmaktır." dedi. Öte yandan 'çoklu baro' teklifini protesto eden baro başkanları gece boyunca Ankara Kuğulupark'ta nöbet tuttu.

'BAŞKANLAR KABUL ETMEDİ'

Feyzioğlu, TBB Sayman Üyesi Sabri Erdal Güngör ile TBMM Genel Kurulunda görüşülen barolara ilişkin kanun teklifini izlemek için geldiği Meclis'te basın mensuplarına açıklama yaptı. Kendisinin özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir baro başkanlarının, teklif komisyon aşamasındayken Meclis'e gelip çoklu baro fikrinin çekincelerini anlatmasını arzu ettiğini belirten Feyzioğlu, başkanların bunu kabul etmediğini söyledi.

'BİRLİK BAŞKANI BAROLARIN CENAZE TÖRENİNDE'

Kuğulu Park'ta bir kaydırakta uyurken fotoğrafı çekilen İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel ise Feyzioğlu'na tepki göstererek şu ifadelerde bulundu:

"Baro Başkanları ablukada, avukatlar yanlarına sokulmuyor. Basın dışarı çıkarılmış .... Birlik başkanı Baroların Cenaze töreninde saf tutmuş. Haberiniz var değil mi?"

'TARİHE NOT OLSUN'

Öte yandan İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu  ve Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı'nın da kaydırakta uyurken fotoğrafları paylaşıldı. Feyzioğlu ve Durakoğlu'nun fotoğraflarını kıyaslayan CHP Milletvekili Sera Kadıgil, 'Tarihe not olsun' dedi.

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi