Novares'te işçilerin talepleri kabul edildi

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Petrol-İş Sendikasının örgütlü olduğu Novares'te işçilerin talepleri kabul edildi. İşçiler, "Promosyonlar sözleşme sürecinde anlaşması yapılıp dağıtılmazsa, sözleşme içerisinde ek protokol yapılacak, sözleşme imzalanmadan talep edeceğiz. Bir miktar yazıp patrondan talep edeceğiz. Bu yerine getirilmediği durumda grev ve sözleşmenin imzalanmaması nedeni sayılacak. İmza altına aldık" dedi.

İŞÇİLER, YÖNETİMİN VERDİĞİ SÖZLERİ YERİNE GETİRMEMESİ ÜZERİNE EYLEM BAŞLATMIŞTI

Novares işçileri, çay ocağı ve diğer sosyal alanların işçi sayısına göre büyütülmesi, tuvalet ve lavaboların sayının artırılması, sendika odasının ikinci kattan fabrika girişine alınması, yılda bir verilen havlu ve yazlık kıyafetlerin yine verilmesi, yemek menüsünün kendileri tarafından belirlenmesi, promosyonların ödenmesi taleplerine ilişkin yönetimin verdiği sözleri yerine getirmemesi üzerine eyleme başlamıştı.

DÜN YAPILAN GÖRÜŞMEDE İŞÇİLERİN TALEPLERİ KABUL EDİLDİ

Dün yapılan görüşmede işçilerin talepleri kabul edildi. Aynı zamanda sözleşme döneminde olduklarını belirten işçiler, “Promosyonlar sözleşme sürecinde anlaşması yapılıp dağıtılmazsa, sözleşme içerisinde ek protokol yapılacak, sözleşme imzalanmadan talep edeceğiz. Bir miktar yazıp patrondan talep edeceğiz. Bu yerine getirilmediği durumda grev ve sözleşmenin imzalanmaması nedeni sayılacak. İmza altına aldık” dedi.

Evrensel

ETİKETLER

Editörün Seçimi