Bursa'nın Osmangazi ilçesinde, otomobil kiralama firması sahibi ve çalışanları ile taksi durağındaki taksiciler arasında kavga çıktı. Kavgada otomobil kiralama firması sahibi 26 yaşındaki Serdar Umur hayatını kaybetti. 1'i ağır 5 kişinin de yaralandığı olay sırasında gelen polislerin müdahaledeki yetersizliği ise dikkat çekti.

PARK YERİ KAVGASI

Independent Türkçe'den Can Bursalı'nın haberine göre olay, 7 Haziran'da Osmangazi ilçesi Çırpan semtinde sabah saat 6 sıralarında meydana geldi. Taksiciler ile otomobil kiralama firması sahipleri arasında park yeri nedeniyle başlayan kavgada, silahlar ve kesici aletler de kullanıldı. Silahtan çıkan kurşunla vurulan Serdar Umur hayatını kaybederken, Emre U. da ağır yaralandı. Sadık Ç., Alican Ç., Özkan C. ve Okan C. de kavga sırasında yaralanan diğer kişiler oldu.

POLİSİN GÖZÜ ÖNÜNDE SALDIRDI

Olay sırasında, kırmızı tişörtlü bir şahsın, elindeki döner bıçağına benzeyen kesici aletle yerde yatan bir kişiye defalarca vurduğu da kameralara yansıdı. O sırada olay yerine polisin gelmesine rağmen saldırısına devam eden kırmızı tişörtlü kişi, polislerin yanında da başka kişilere tekmeli yumruklu saldırılarını sürdürdü. Polisin olay yerine intikal etmesine rağmen dağılmayan grup, birbirine zarar vermeye devam etti.

BEKÇİLER OLAY YERİNDE YOK

Kameralara yansıyan görüntülerde, olay yerine iki polisin geldiği görülürken, gece güvenliğinden sorumlu olan mahalle bekçilerinin olay yerinde olmaması dikkat çekti. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, kavga sırasında silahlaradan çıkan kurşunlar nedeniyle olay yerindeki bazı iş yerleri ve araçlarda kurşun izlerine rastlandı.

ETİKETLER


Editörün Seçimi