Raylarda ölü bulunan kadının üzerinden 10 yük treni geçmiş

Kütahya’da ailesinin kayıp başvurusu üzerine polis ekipleri tarafından aranmaya başlanan 2 çocuk annesi Havva K.'nın (31), tren çarpması sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Ölümünden 12 saat sonra bulunan Havva K.'nın üzerinden 10 yük treninin geçtiği belirlenirken, baba Ali T.’nin morgda kıyafetlerinden kızının teşhisini gerçekleştirdiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, yüzde 40 duyma ve konuşma engelli olan Havva K.’nin eşiyle boşanma aşamasında olduğu ve çocuklarına sürekli öleceğini söylediği öğrenildi.

Kütahya'nın Bahçelievler Mahallesi’ndeki hemzemin geçitte dün saat 09.00 sıralarında parçalanmış bir ceset olduğunu görenler polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, raylar üzerinde parçalanan kadın cesedini gördükten sonra kadının tren çarpması sonucu hayatını kaybettiğini belirledi. Yapılan incelemede üzerinden kimlik çıkmayan kadın cesedinin, ailesinin kayıp başvurusu üzerine aranan 2 çocuk annesi Havva K.'ye ait olduğu tespit edildi. Savcılık incelemesinin ardından cansız beden, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Baba Ali T. kızını hastane morgunda elbiselerinden tanıyarak teşhis etti. Havva K.'nin cenazesi otopsinin ardından ikindi namazı sonrası toprağa verildi.

ÜZERİNDEN 10 TREN GEÇMİŞ

Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine Kütahya Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili olarak soruşturma başlattı. Havva K.’ye kaybolduğu pazartesi gün saat 21.00 sıralarında 72606 sefer sayılı A.P. ve C.D. isimli makinistlerin kullandığı yük treninin çarptığı, ardından ise bulunduğu sabah 09.00’a kadar yaklaşık 10 trenin daha üzerinden geçtiği belirlendi. İfadeleri alınan makinistler A.P. ve C.D., geçtikleri yolda hiç kimseyi görmediklerini ve çarpma olayı ile ilgili olarak bir şey duymadıklarını söyledi. Makinistler işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, iki makinistin kullandığı yük treninin altında kan ve vücut parçaları bulundu. Savcılık talimatıyla, Havva K.’ya ilk trenin çarptığı saatten ölü bulunduğu ana kadar 12 saatlik sürede üzerinden geçen tüm trenler incelemeye alındı.

İNTİHAT İHTİMALİ ÜZERİNDE DURULUYOR

Yüzde 40 duyma ve konuşma engelli olduğu belirlenen Havva K.’nin eşiyle boşanma aşamasında olduğu ve 1 yıldır da babası olan Ali T.’nin yanında kaldığı, kaybolmadan önce çocuklarına sürekli 'Ben öleceğim’ dediği öğrenildi. İntihar ettiği değerlendirilen Havva K. hakkında başlatılan soruşturma sürüyor.

ETİKETLER

Editörün Seçimi