Şaban Vatan: Ben şikayetçi olunca hiçbir şey yapmayan yargı Canikli şikayetçi olduğunda hemen harekete geçiyor

Necmi ŞAHİN


TÜKENMEZ HABER - Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, AKP’li Nurettin Canikli’nin şikayeti üzerine ifadeye çağrıldı.

Tükenmez Haber'e konuşan Vatan, kendisinin de Canikli hakkında birçok kez suç duyurusunda bulunduğunu hatırlatarak, “Ben suç duyurusunda bulunduğumda hiçbir şey yapmayan yargı Canikli yaptığında hemen harekete geçiyor” dedi. 

Şaban Vatan, Canikli’nin kendisini sosyal medyadan engellediğini ve kızının ölümüne ilişkin paylaşımlar yaptığı farklı bir sosyal medya hesabından Canikli’ye ulaştığını söyledi.

Vatan, Canikli’nin bu nedenle şikayetçi olmuş olabileceğini belirtti.

‘AKP’Lİ KOMİSYON ÜYELERİ BENİ MUHATAP ALMIYOR’

Kızının ölümünün gündemden düşmemesi ve adaletin yerini bulması için uğraştığını söyleyen Vatan, Rabia Naz Vatan başta olmak üzere kurulan ‘Şüpheli Çocuk Ölümlerinin Araştırılması Komisyonu’nda sadece muhalefet partisi üyelerinin kendisini muhatap aldığını ifade etti:

“AKP’li komisyon üyeleri, konuyu kapatmak istiyor, sadece komisyondaki muhalefet parti üyeleriyle konuşabiliyorum. Bazen sabah saat 5’lere kadar konuşuyoruz. Onlar işin peşini bırakmayacağını söylüyor. Ancak AKP’li üyelere ulaşamıyorum bile.”

“KOMİSYON BAŞKANI YANIT VERMİYOR’

Vatan, Komisyon Başkanı AKP Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu’nun telefonlarına yanıt vermediğini belirterek, “Aradığımda yanıt vermiyor. Whatsapp’tan mesaj attığımda ise görmesine rağmen cevap yazmıyor” dedi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi