Salda Gölü'nün bulunduğu Yeşilova'nın belediye başkanı ve eşine silahlı saldırı

Salda Gölü'nün bulunduğu Yeşilova'nın belediye başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, evinde uğradokları silahlı saldırıda ayaklarından yaralandılar.

Burdur'un Yeşilova ilçe Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel (68) ve eşi Fatma Şenel (64) evlerinde uğradıkları silahlı saldırıda ayaklarından yaralandı. Hastanede tedaviye alınan Mümtaz ve Fatma Şenel’in sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

CHP Burdur Milletvekili "Başkanımız ve eşinin şu an için sağlık durumlarında hayati bir tehlike bulunmamaktadır" şeklinde açıklama yaptı.

AMELİYATTAN ÇIKTI

Yeşilova Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise "Belediye Başkanımız Mümtaz Şenel, şuan ameliyattan çıktı. Sağlık durumu çok şükür iyi. Başkanımıza acil şifalar diliyoruz. Arayan, soran, mesaj atan, herkese cok teşekkür ediyoruz. Suçluların en kısa sürede yakalanmasını umuyor, saldırıyı şiddetle kınıyoruz." denildi.

'BU YÜZDEN SALDIRIYA UĞRADIM, BAŞKA BİR NEDENİ YOK'

Olay sonrası açıklama yapan Şenel, Yeşilova Belediyesi’ne ait bir otelde fuhuş yapıldığı gerekçesiyle tutanak düzenlendiğini ve 30 Mart’ta ruhsatın iptali için kaymakamlıktan yazı geldiğini söyleyen Şenel “Belediye encümenini toplayıp kaymakamlık yazısını da dikkate alarak otelin ruhsatını 10 gün önce iptal ettik. Otel kapalıydı. Bu yüzden saldırıya uğradım. Olayın bize göre başka bir nedeni yok” dedi.

NE OLMUŞTU?

Salda Gölü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın göl kenarına Millet Bahçesi yapma planı nedeniyle gündeme gelmişti. Geçtiğimiz günlerde Salda Gölü'nün beyaz kumsalına iş makinelerinin girmesi büyük tepki çekmişti. Kıyı şeridindeki kumların kamyonlarla başka bir yere taşındığı görüntüleri sosyal medyada yayılınca TOKİ soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

ŞENEL: BELEDİYE EKİPLERİ SIK SIK DOLAŞIYOR

Salda Gölü'nün bağlı bulunduğu Yeşilova'nın Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, iş makinelerinin çıkarılmasının ardından yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirerek, "Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi'nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu" şeklinde konuşmuştu.

Tükenmez Haber, Sözcü

ETİKETLER

Editörün Seçimi