Suç örgütü operasyonu: Sedat Peker'i tehdit eden Cenk Çelik, Zafer Çelik ve 'Hanımağa' gözaltında

8 ilde eş zamanlı olarak Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde operasyon gerçekleştirildi. Sosyal medyada suç örgütleri lehine övgüler ve yapılan ölüm tehditleri üzerine başlatılan çalışmada, İstanbul, Antalya, Ankara, Adıyaman, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de toplam 13 şüpheliye yönelik gerçekleştirilen baskınlarda 10 şüpheli gözaltına alındı.

GÜNİZ AKKUŞ VE 3 SUÇ ÖRGÜTÜ ÜYESİ

Yakalanan şüpheliler arasında “Hanımağa” lakaplı Güniz Akkuş'un da bulunduğu öğrenildi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce gözaltına alınan Akkuş, Sedat Peker'i tehdit ettiği ve sosyal medyada paylaştığı video ile gündeme gelmişti. Akkuş dışında, Cenk Çelik, Zafer Çelik ve Ali Y.'nin de İstanbul'da yakalandığı öğrenildi.

'MERMİ, TABANCA, KILIÇ, TELSİZ...'

Şüphelilerden Ahmet C. Mersin'de, Abdullah Ö. Adıyaman'da, Beytullah İ. Bursa'da, Erhan Ş. Antalya'da, Nihat Karaaslan Ankara'da, Ferdi D. Sakarya'da gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, 4 tabanca, 124 mermi, 2 kelepçe, 2 bıçak, 2 kasatura, 1 telsiz, 1 kılıç, 2 tarihi eser nitelikli bıçak ve 100 sikke ele geçirildi. Vatan Caddesi'ndeki emniyet müdürlüğü yerleşkesine getirilen 4 şüphelinin işlemleri sürüyor. Ayrıca diğer illerde yakalanan 6 zanlı gözaltına alındıkları illerde işlem görüyor.

MAFYA TİPİ YAPILANMA

Yapılan baskına 'Hijyen Operasyonu' adı verilirken, çalışmanın; son dönemlerde sosyal medya üzerinden gerçekleşen, Türkiye’de tanınan suç örgütleri lehinde ve aleyhinde tehditlerin toplumun genel olarak huzurunu bozduğu, mafya tipi suç yapılanmaları ile mücadelede halkın güvenlik güçlerine ve adalet sistemine olan güven duygularının azalmasına sebep olan kişilere yönelik gerçekleştiği belirtildi.

AA

ETİKETLER

Editörün Seçimi