Süleyman Soylu'ya sosyal medyadan 'Kebap ve Şalgam Festivali' tepkisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM Genel Kurulu'nda CHP Grup Başkanveli Özgür Özel'in Adana'da yasaklanan Kebap ve Şalgam Festivali hakkındaki sorusu üzerine "Adana Valiliği geçen yıl da yasak koydu, bu yıl da yasak koydu. Ne geleneklerimizde, göreneklerimizde, ananelerimizde ne de herhangi bir durumla örtüşebilir değildir" açıklamasında bulundu.

Bakan Soylu'nun sözleri üzerine "Rakı Festivali" Twitter gündeminde ilk sıraya yükseldi.

İçişleri Bakanı Soylu, yaptığı açıklamada "Eğer bahsedilen Rakı Festivali ise bu Rakı Festivali'ne Adana Valiliği geçen yıl da yasak koydu, bu yıl da yasak koydu. Ne geleneklerimizde, göreneklerimizde, ananelerimizde ne de herhangi bir durumla örtüşebilir değildir. Ama yasak konulduktan sonra, eğer mesele Kebap ve Şalgam Festivali'ne dönmüşse onu bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu'nun açıklamasının ardından, sosyal medya kullanıcıları rakı içerken ve gelenek göreneklerle ilgili olarak paylaşım başladı.

Adana'da halkın rakı içtiği yerlerin çevresinde güvenlik önlemi alınırken, diğer şehirler yaşayan insanlar da duruma rakı içerek ve paylaşımlarıyla destek verdi. Tepkilerle beraber, "Rakı Festivali" Twitter ve Ekşi Sözlük gibi platformlarda gündem oldu.

İşte sosyal medyada o tweetlerden bazıları:

ETİKETLER

Editörün Seçimi