Boşandığı erkekten kurtulamayan kadın: Sesimi ölmeden önce duyun

32 yaşında bir çocuk annesi olan Zeliha Erdemir, Didim’de ailesi ile yaşıyor. 2016 yılında boşandığı erkekten yıllardır kurtulamayan Erdemir’in savcılığa yaptığı onlarca şikayet var. En son sosyal medya platformu olan Facebook’tan yardım çığı atan Erdemir, “Sesimi ölmeden önce duyun” dedi. “Ölmek istemiyorum. Adliye koridorlarında sürünmekten yoruldum. Çalışıp çocuğuma bakabilmek istiyorum” diyen Erdemir, “Didim Adliyesi’nde 46 şikâyetime soruşturma açıldı ve herhangi bir sonuç alamadık” ifadelerini kullandı.

YILLARDIR ERDEMİR’İN HAYATINI KABUSA ÇEVİRİYOR

Cumhuriyet'ten Hilal Köse'nin haberine göre Erdemir 2011 yılından beri şiddet görüyor. Evlendikleri andan beri hatta hamileyken bile şiddet gördü. Cem Kara’dan bin bir güçlükle boşandığında oğlu üç buçuk yaşındaydı. Kara, görüşme bahanesiyle aldığı çocuğu kaçırdı, Erdemir 58 gün oğlunu aradı. Bu sürede yaklaşık iki ay tutuklu kalan Kara, kefaletle kurtuldu. Ve yıllardır Erdemir’in hayatını kâbusa çeviriyor. En son 25 Kasım’da çocuğun okulunun önünde yoluna çıktı. Mahkeme, 5 Aralık’ta, Kara’nın üç ay boyunca Erdemir’e ve çocuğa yaklaşmasını yasakladı. Muhasebecilik yapan Erdemir, Kara’nın tehditleri yüzünden geçen hafta işinden de çıkarıldı.

‘2016’DAN BERİ SÜREN ŞİDDET DAVAM VAR’

Erdemir, yaşadıklarını şöyle özetliyor:

“Çocuğumun da ailemin de, benim de can güvenliğimiz yok. 2011’den beri bana sistematik olarak  fiziksel şiddet, hakaret ve tehditlerde bulunuyor. Didim Adliyesi’nde 46 şikâyetime soruşturma açıldı ve herhangi bir sonuç alamadık. 2016’dan beri süren şiddet davam var. Hayatım altüst.

‘ADLİYE KORİDORLARINDA SÜRÜNMEKTEN YORULDUM’

En son çocuğumun okulununun önünde arabamın içindeyken arabam yumruklanarak ölüm tehditleri aldım. Adalet Bakanı’na sesleniyorum. Her ay düzenli olarak koruma tedbiri alabilmek için adliye koridorlarında sürünmekten yoruldum. Benim sesimi ölmeden önce duyun. Yardım istiyorum. Özgecan gibi ve Emine Bulut gibi olmak istemiyorum. Oğlum ilkokula gidiyor, pedagog yardımı alıyor. Evden çıkarken bana ‘Topuklu giyme, babam görürse kaçamazsın’ diyor. Girdiğim işlerden tehditler yüzünden çıkmak zorunda kalıyorum. Kimse sorumluluk almak istemiyor. Lütfen Sesimi duyun.

‘AÇIK AÇIK TEHDİTLERİNE DEVAM EDİYOR’

Cem Kara, Facebook’tan açık açık tehditlerine devam ediyor. Tedbir kararı veren yargıçlara, Erdemir’in avukatına küfür ediyor. Yargı sistemiyle dalga bile geçebiliyor: “Ülkenin adaletine gel, öldürücem diyorum uzaklaştırma veriyor. Adalet devletin temeli ise bu ülkenin temelini s...im” diye yazabiliyor. Erdemir’in mahkemeye dilekçe vermesi üzerine yaptığı bir paylaşım şöyle: “Adalet onu koruyacak sanıyor. Ben öldürücem, kanun ondan sonra işlem yapacak. Bunu unutma k....n doğurduğu, umumi o...” Uzaklaştırma kararı üzerine yazdıklarından bazıları: “Kendi adaletimi uygularım ve sen benimsin öleceksin...”, “Zeliha Erdemir seni öldürücem.” “Küfür ettim diye T tipinde yatırdınız o... Zeliha Erdemir’i öldürünce napacama alıştım....”

ETİKETLER

Editörün Seçimi