Eskişehir'de metal işçilerine polis müdahalesi: 4 işçi yaralandı, 29 işçi gözaltında

Eskişehir'de Zeytinoğlu grubu bünyesindeki Entil Endüstri, Hapalki Döküm ve Tarkon Makine işyerlerinde çalışan Birleşik Metal-İş üyesi işçiler dört aydır ücretlerini alamadıkları için Eskişehir'den Ankara'ya yürümek istedi. İşçilere polis biber gazı ve coplarla müdahale etti. Genel Başkan Adnan Serdaroğlu ve 3 metal işçisi polisin sıktığı gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Şube yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 29 metal işçisi gözaltına alındı.

METAL İŞÇİLERİNE POLİS MÜDAHALESİ

Entil, Hapalki ve Tarkon işçileri, Ankara'ya yürümek için basın açıklaması yaparken Espark önünde Direniş çadırına polis biber gazı ve coplarla müdahale etti.

Adnan Serdaroğlu ve 3 metal işçisi polisin sıktığı gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Şube yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 29 metal işçisi gözaltına alındı.

'BİBER GAZININ DA KULLANILDIĞI MÜDAHALEDE GÖZALTILAR OLDU'

Birleşik Metal-İş, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda işçilere polisin müdahalesini şu ifadelerle duyurdu:

"Eskişehir'de maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle eylem yapan işçilere polis müdahale etti. Biber gazının da kullanıldığı müdahalede gözaltılar oldu."

 

 

ETİKETLER

Editörün Seçimi