Grup Yorum üyesi Bahar Kurt, süresiz açlık grevini sürdürüyor

Açlık grevinin 188. gününde 39 kiloya düşen Grup Yorum üyesi Bahar Kurt, “Silivri Hapishanesi’nde tutuklu olan arkadaşlarımız İbrahim Gökçek, Barış Yüksel ve Ali Aracı da süresiz açlık grevindeler. 12 Aralık Perşembe günü Silivri Hapishanesi’ne görüşe giden aileler, arkadaşlarımızın zorla müdahale tehdidi altında olduğunu öğrendiler” ifadelerini kullandı. Kurt, zorla müdahalenin sakat bırakmak anlamına geldiğini söyledi.

SÜRESİZ AÇLIK GREVİNİ SÜRDÜRÜYOR

İki yılı aşkın sürenin ardından 20 Kasım 2019 günü tahliye edilen Bahar Kurt süresiz açlık grevinini sürdürüyor. Açlık grevinin gerekçesi olarak 4 talep sıralayan Kurt, "konser yasaklarının kaldırılması, İdil Kültür Merkezi’ne yönelik baskınların son bulması, tutuklu Grup Yorum elemanlarının serbest bırakılması ve açılan davaların düşürülmesini " istiyor.

‘GRUP YORUMUN AÇLIĞINA SES OLUN’

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, 39 kiloya düşen Kurt, "Halkımıza, sanatçı dostlarımıza çağrı yapıyorum: Grup Yorum’un açlığına ses olun. Sanata ve sanatçıya yönelik baskıyı, sansürü ancak dayanışma ile aşabiliriz" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER

Editörün Seçimi