İşten çıkarılan Karayolları işçileri: Kıdem ve ihbar tazminatlarımız ödenmedi

Erzurum 12. Bölge Karayollarında çalışan 125 işçi, 28 Eylül 2019’da kıdem ve ihbar tazminatları ödenmeden işten çıkarıldıklarını belirterek haklarını istedi. İşçiler, "Halihazırda 125 kişi 8 aydır iş ve ekmek ümidiyle beklemekteyiz. Şehrimizde zaten yoğun olan istihdam sorunu gün geçtikçe artıyor" dedi.

'KIDEM TAZMİNATLARIMIZ ÖDENMEDİ'

Evrensel'e ulaşan işçiler U.B.M adlı şirkete bağlı olarak çalıştıklarını aktardı. 2012 sonrasında işe girdiklerini belirten işçiler, “28 Eylül 2019 itibari ile ihtar verilmeden, iş akdimizin sonlandırılmasıyla işsiz kaldık. İş Kanunu hükmünce özlük haklarımız olmasına rağmen ihbar, kıdem tazminatlarımız ve asgari ücret farklarımız ödenmedi” dedi.

'HALİHAZIRDA 125 KİŞİ 8 AYDIR İŞ VE EKMEK ÜMİDİYLE BEKLEMEKTEYİZ'

Karayollarında asıl işi yapmalarına rağmen kadro alamadıklarını belirten işçiler, “Aynı şartlarda çalışan DSİ gibi kurum çalışanları kadroya dahil edilirken biz karayolları müşavir çalışanları dahil edilmedi. Halihazırda 125 kişi 8 aydır iş ve ekmek ümidiyle beklemekteyiz. Şehrimizde zaten yoğun olan istihdam sorunu gün geçtikçe artıyor. Karayollarından ve Ulaştırma Bakanlığından sorunumuzu çözmesini istiyoruz” dedi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi