Ceren Özdemir bıçaklanarak öldürüldü: Gözaltına alınan şüpheli serbest bırakıldı

Ordu'da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi ve balerin Ceren Özdemir, evinin önünde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Altınordu ilçesinde yaşayan Ceren Özdemir, Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatlari Fakültesi müzik bölümü ikinci sınıf öğrencisiydi. Antrenmandan çıkıp evine giden Ceren, Zafer-i Milli Mahallesi'nde kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklandı. Ceren Özdemir, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Güvenlik kameralarını inceleyen polisin kimliği açıklanmayan bir kişiyi gözaltına aldığı belirtildi. Daha sonra olayla ilgili gözaltına alınan şüphelinin serbest bırakıldığı bildirildi.

‘TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KIZIMIZI KURTARAMADIK’

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hakan Timur, saat 19.50 sıralarında Ceren Özdemir'in yaralı olarak hastanelerine geldiğini belirterek " Ameliyathaneye alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kızımızı kurtaramadık. Üzgünüz" dedi. 

REKTÖR ALİ AKDOĞAN: AİLENİN, ÜNİVERSİTEMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan da hastaneye gelerek aileye başsağlığı diledi. Akdoğan, şunları kaydetti; "Aldığım bilgiye göre okulundan çıkıyor, evine gelirken bir yere uğruyor. Oradan eve gelince zile basıyor ve yukarıdan ablası anahtarı atıyor. O ara biraz geç kalınca ablası aşağı indiğinde bakıyor ki evladımız kan içinde yatıyor. Doktorlarımız tüm tıbbi müdahaleleri yapmalarına rağmen evladımızı ne yazık ki kaybettik."

 Cinayetin ardından #CerenÖzdemir etiketi sosyal medyada TT oldu. Cinayete tepki gösteren kadınlar, 'adalet' taleplerini yinelediler.

ETİKETLER

Editörün Seçimi