Exodus Fotoğraf Sergisi online yapılacak

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) kentlerini gezmesi iptal edilen Exodus Fotoğraf Sergisi, 'Dünya Mülteci Günü' olan 20 Haziran'da online olarak açılacak. Sergide, mültecilerin yolculukları yer alıyor.

10'DAN FAZLA FOTO MUHABİRİNİN ÇEKTİĞİ KARELER YER ALIYOR

Merkezi Kuala Lumpur’da bulunan sanat ve kültür ajansı Visioncy tarafından organize edilen, küratörlüğünü ajansın yöneticisi Patrice Vallette’in yaptığı sergide, dünyanın farklı bölgelerinde mültecilerin tehlikeli yolculuklarında 10’dan fazla foto muhabirinin çektiği kareler yer alıyor. Sergi, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ve Uluslararası Af Örgütü gibi kuruluşların yanı sıra Global İletişim Ortağı olduğu Exodus-Deja vu projesi çerçevesinde hayata geçirilecek.

İLK EXODUS SERGİSİ 2016 YILINDA AÇILMIŞTI

İlk kez 2016 yılında düzenlenen Exodus-Deja vu, Coşkun Aral, Guillermo Arias, Yalda Moayeri ve Sergey Ponomarev gibi foto muhabirlerinin ve fotoğrafçıların çalışmalarını da içeriyor. İlk Exodus sergisi, 2016 yılında Kuala Lumpur’da açılmış, bunu Bangkok, Chiang Mai, Ankara ve İstanbul’daki sergiler takip etmişti.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi