'Festtogether Evde' sanatçıları bir araya getirdi

YouTube üzerinden canlı yayınlanan 'Festtogether Evde' sanatçıları müzikseverlerle buluştu. Gün boyu süren festivale Fazıl Say ve Kerem Görsev'in de arasında bulunduğu çok sayıda sanatçı ve müzisyen katıldı. Fazıl Say, Yekta Kopan'ın sorularını yanıtladı.

'EVDEYİZ VE BUGÜN KÜÇÜK BİR DİNLETİM VAR'

Festivale Bodrum’dan katılan caz piyanisti Kerem Görsev, “Evdeyiz ve bugün küçük bir dinletim var. Kendi müziklerimden biraz çalmaya çalışacağım” dedi.

'BARONESS' ADLI ESERİ DE ÇALDI

Duvar piyanosunun başına geçen müzisyen, “A.G. Blues”, “Abacco” ve 2015 yılında Prag Flarmoni Orkestrasıyla kayıtlarını yaptıkları albümden “Baroness” adlı eserleri çaldı.

FAZIL SAY, YEKTA KOPAN'IN SORULARINI YANITLADI

Piyanist ve besteci Fazıl Say da Urla’daki evinden bağlandığı canlı yayında Yekta Kopan’ın sorularını yanıtladı. Yaklaşık 60 gündür Urla’da olduklarını anlatan Say, bütün dünyada sadece sanatta değil spor, kültür ve iş dünyasında da toplantıların ve etkinliklerin ertelendiğini veya iptal edildiğini söyledi.

'BUNUN FAYDASINI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUM'

Türkiye’deki müzisyenlerin konserlerinin de dünyadaki örnekleri gibi ertelendiğini anlatan Say, dünyadaki bütün müzisyenlerin 2020 yılında vereceği konserlerinin organizatörün takvimine göre 2021 veya 2022 yılına ertelendiği bilgisini paylaştı. Say, hayatında 30 yıldır ilk defa böyle bir dönem açıldığını ifade ederek, “Bu 2-3 aylık süreç uzayacak, eylül-ekim’e kadar bizim konserlerimizin başlayacağı düşünülmüyor. Böyle tam bir çalışma yılı, dinleme yılı oldu. Ben bu açıdan bakıyorum ve bunun faydasını sağlamaya çalışıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN DE BİLGİ VERDİ

Say, çalışmalarına ilişkin de bilgi verdi. Konuşmaların ardından Fazıl Say’ın piyano performanslarından “Memleketim” ve “Aşil” adlı eserlerin kayıtları gösterildi.

AA

ETİKETLER

Editörün Seçimi