Glastonbury'nin 50. yılı sanal sergiyle kutlanıyor

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında iptal edilerek 2021'e ertelenen Glastonbury Festivali, sanal bir sergiyle 50. yılını kutlayacak. 22 Haziran Pazartesi günü başlayan sergi, bir hafta boyunca erişime açık olacak.

BİR HAFTA BOYUNCA ERİŞİME AÇIK OLACAK

Londra’daki The Victoria & Albert Museum’un oluşturduğu sergide Glastonbury Festivali arşivlerinden görüntüler, posterler, biletler, mimari çizimler, çalma listeleri, müzik parçaları ve moda raporları yer alıyor. Müze ayrıca festival katılımcılarının kendi kişisel anılarını da arşivlerinde kullanmaları için “kişisel deneyimlerini festival tarihinin zengin ve geniş zaman çizelgesiyle eşleştirmeye” çağırdı. 22 Haziran’da başlayan sanal sergi bir hafta boyunca erişime açık olacak.

FESTİVAL, BU YIL 200 BİNDEN FAZLA DİNLEYİCİ AĞIRLAMAYA HAZIRLANIYORDU

İlk olarak 1970 yılında İngiltere Pilton’da düzenlenen festival, bu yıl 200 binden fazla dinleyiciyi ağırlamaya hazırlanıyordu. Festival, 50’nci yıldönümüne özel olarak gerçekleştireceği program için bilet alan 135 bin kişiye, 2021 yılında gerçekleşecek festivale bilet garantisi ya da iade seçenekleri sundu.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi