Louvre Müzesi'ni sanal ortamda ziyaret edenlerin sayısı 10 milyonu aştı

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında kapatılan Louvre Müzesi'ni online olarak ziyaret edenler 10 milyonu aştı. Müzeyi en çok Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşları ziyaret ediyor. Louvre Müzesi'ni geçen yıl aynı tarihte 14,1 milyon turist canlı olarak ziyaret etmişti.

DÜNYANIN EN BÜYÜK SANAT MÜZESİ

Fransa’nın başkenti Paris’te Louvre Sarayı’nda kurulan dünyanın en büyük sanat müzesi olan Louvre Müzesi’ni sanal ortamda ziyaret edenlerin sayısı, 71 günde 10,5 milyona ulaştı. Korona virüsü salgını nedeniyle kapanan Louvre Müzesi’ni, 12 Mart-22 Mayıs tarihleri arasında sanal ortamda ziyaret edenlerin önemli bir kısmını ABD vatandaşları oluşturuyor.

ÇİNLİLER İKİNCİ SIRADA YER ALIYOR

NTV’nin aktardığına göre, müzeyi sanal ortamda en çok ziyaret edenler sıralamasında Çinliler ikinci sırada yer alıyor. Müzeyi sanal ortamda gezenlerin yüzde 16’sını ise Fransızlar oluşturuyor.

INSTAGRAM HESABINA ABONE OLANLARIN SAYISI 4 MİLYONU GEÇTİ

Müzenin resmi sitesindeki hesabına üye olanların sayısı 9 milyona ulaşırken, Instagram hesabına abone olanların sayısı ise 4 milyonu geçti. Louvre Müzesini, geçen yıl aynı tarihte 14,1 milyon turist canlı olarak ziyaret etmişti.

ETİKETLER

Editörün Seçimi