Netflix'ten 'Black Lives Matter' koleksiyonu

Dijital dizi film platformu Netflix, 'Black Lives Matter' hareketine özel olarak bir içerik koleksiyonu oluşturdu. Kullanıcılara sunulan koleksiyonda 45'ten fazla yapım bulunuyor. Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) George Floyd'un öldürmesinin ardından ırkçılık karşıtı tepkiler artmış, 'Black Lives Matter' toplumsal hareketi ülkenin gündemine oturmuştu.

'SESSİZ OLMAK, SUÇA ORTAK OLMAKTIR'

Netflix, “Sessiz olmak, suça ortak olmaktır. ‘Siyahların Yaşamları Değerlidir’ (Black Lives Matter). Platformumuzda Afro-Amerikan üyelerimize, çalışanlarımıza, içerik üreticilerimize karşı bir göreve sahibiz” şeklinde bir tweet atarak 'Black Lives Matter' toplumsal hareketine olan desteğini göstermişti.

'BLACK LİVES MATTER' İÇERİK KOLEKSİYONU

Netflix şimdi de siyahların hayatlarına odaklanan, izlenmesi gereken yapımları ön plana çıkartmak için ‘Black Lives Matter’ içerik koleksiyonunu abonelerine sundu. Koleksiyonda bulunan içerikler, ırk adaletsizliğini ve Afro-Amerikan vatandaşların yaşadıklarını izleyicilere aktaracak. Koleksiyonda, Pose, When They See Us, Orange Is the New Black, Seven Seconds, Dear White People, Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker gibi dizilere yer verilirken, Ava DuVernay’ın belgeseli, Spike Lee’nin “Da 5 Bloods” ve Barry Jenkins’in Oscar ödüllü “Moonlight” filmi de izleyicilere sunuldu.

'SİYAH HİKAYE ANLATICILIĞI DA ÖNEMLİDİR'

Yeni koleksiyonuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Netflix, “’Siyahların Yaşamı Değerlidir’ dediğimizde ‘siyah hikâye anlatıcılığı da önemlidir’ diyoruz. Gerçek, sistemik değişime olan bağlılığımızın zaman alacağının farkında olarak, Siyah deneyimi ile ilgili güçlü ve karmaşık anlatıları vurgulayarak başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi