Paris Jackson'ın Hz. İsa'yı lezbiyen bir kadın olarak canlandıracağı filme karşı imza kampanyası

Michael Jackson'ın kızı Paris Jackson'ın, lezbiyen bir kadın olarak tasvir edilen Hz. İsa'ya hayat vereceği 'Habit' adlı filme karşı imza kampanyası başlatıldı, 260 binden fazla imza toplandı.

260 BİNDEN FAZLA İMZA TOPLANDI

Geçtiğimiz günlerde Paris Jackson’ın, Bella Thorne ve Gavin Rossdale’in yer aldığı Habit adlı filmde, lezbiyen bir kadın olarak tasvir edilen Hz. İsa’ya hayat vereceği açıklanmıştı. Filme dair tepkiler artarken, Habit adlı film, “Hıristiyanofobik çöp” olarak nitelendirilerek engellenmesi için imza kampanyası başlatıldı. Şimdiye kadar 260 binden fazla imza toplandı.

FİLMİN ÇEKİLECEĞİ İLK OLARAK NİSAN AYINDA DUYURULMUŞTU

Ntv’nin haberine göre, filmin çekileceği ilk olarak nisan ayında duyurulmuştu. Rock-n-roll görünümlü İsa Mesih’in dağınık saçları ve burun halkası olan bir kadın olarak canlandırılacağı açıklansa da bir lezbiyen olarak tasvir edileceği belirtilmemişti.

SALGIN NEDENİYLE YAPIMA BİR SÜRE ARA VERİLMİŞTİ

Warner Bros ve Lionsgate yapım şirketlerini hedef alarak başlatılan imza kampanyasında Jackson’ın İsa’yı lezbiyen olarak oynayacağı ancak filmin açıklamalarında bundan bahsedilmediği belirtiliyor. İmzaya açılan dilekçede ayrıca filmin “dine küfür” içerdiği ve “günümüzde yayılan, bir şekilde toplum tarafından kabul edilip övülen Hıristiyanofobik çöp” olduğu iddia edildi. Film, daha önce “kutsal ve inançlı insanlarla alay edildiği” iddiasıyla One Million Moms adlı bir organizasyonun da protestosuna yol açmış, filmin engellenmesi için 69 binden fazla imza toplayan bir kampanya başlatılmıştı. Janell Shirtcliff’in yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin korona virüsü salgını nedeniyle yapımına bir süre ara verilmişt. Post-prodüksiyon aşamasında olduğu bilenen filmin ne zaman vizyona gireceği henüz belirtilmedi.

ETİKETLER

Editörün Seçimi