Paris'te 'yüzen sinema' dönemi başlıyor: 38 elektrikli bot kullanılacak

Fransa'nın başkenti Paris'te 'yüzen sinema' dönemi 18 Temmuz Cumartesi günü başlıyor. İlk etkinlikte, 38 elektrikli bot kullanılacak. Nehir boyunca 150 kadar şezlong da kıyıdan film izlemek isteyenler için kurulacak.

'YÜZEN BİR SİNEMA SALONU' DÖNEMİ BAŞLIYOR

Paris’te, insanların su üzerinde sosyal mesafeyi koruyarak birbirine uzaktaki teknelerde oturduğu ‘yüzen bir sinema salonu’ dönemi başlıyor. 18 Temmuz’da başlayacak olan etkinlik, yaz aylarında Paris’te geçici plajlar yaratan, şehir tarafından işletilen yıllık bir program olan Paris Plages’in dönüşünü kutlamak için düzenleniyor.

150 KADAR ŞEZLONG DA KIYIDAN FİLM İZLEMEK İSTEYENLER İÇİN KURULACAK

Insider’ın haberine göre, Mk2 sinema zinciri, Paris Plages’in dönüşünü ve Fransa’da sinema salonlarının yeniden açılmasını kutlamak için Häagen-Dazs ile işbirliği yaparak ‘Sudaki Sinema’ (Cinéma sur l’Eau) etkinliğini oluşturdu. Komedi filmi “Le Grand Bain”in izleneceği ilk yüzen sinema etkinliğinde, her biri dört ila altı kişi kapasiteli olan 38 elektrikli bot kullanılacak. Nehir boyunca 150 kadar şezlong da kıyıdan film izlemek isteyenler için kurulacak.

ETİKETLER

Editörün Seçimi