Rubens'in kayıp eseri satışta

Flaman ressam Peter Paul Rubens'in kayıp olan 'The Portrait of a Lady' adlı eseri açık artırmaya çıkarılıyor. Eser, 2.5-3.5 milyon dolar fiyat aralığıyla satışa sunulacak.

SOTHEBY'S MÜZAYEDE EVİ TARAFINDAN AÇIK ARTIRMAYA ÇIKARILACAK

Rubens'in 17 yüzyılda yaptığı; Londra’daki Royal Academy’de 1902 yılında sergilenen başyapıtlarından biri olan The Portrait of a Lady, Sotheby’s Müzayede Evi tarafından açık artırmaya çıkarılacak.

ESER 2.5-3.5 MİLYON DOLAR FİYAT ARALIĞINDA SATIŞA ÇIKACAK

Telegraph’ın haberine göre, 140 yıldır kayıp olduğu düşünülen eserin, bir aile koleksiyonunda olduğu ortaya çıktı. Eser, Sotheby’s’in Eski Başyapıtlar Bölüm Başkanı Andrew Fletcher’ın ifadesiyle “100 yıllık tozu üzerinde taşıyan ve vernik tabakalarıyla kaplanmış” şekilde bulundu. Eserin Rubens’in olduğu keşfedilmesinin ardından, portre önümüzdeki günlerde 2.5-3.5 milyon dolar fiyat aralığıyla satışa çıkacak. 17. yüzyıl başyapıtı olan eser 1902 yılında Londra’daki Royal Academy’de Rubens tarafından bir eser olarak sergilense de, Fletcher, eserin kökenlerinin “unutulmuş” olduğunu belirtti. Eser, 139 yıl boyunca bir aile koleksiyonunda kaldıktan sonra 2017 yılında 78.000 sterlin karşılığında satıldı.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi