Sir Ian McKellen 'Hamlet' olacak

81 yaşındaki İngiliz oyuncu Sir Ian McKellen, önümüzdeki hafta başrolünde yer aldığı 'Hamlet' oyununun provalarına başlayacak. Ian McKellen, 1970 yılında 'Hamlet'te yine başrol oynamıştı. Ian McKellen, "Rolüme döndüğüm için şanslı hissediyorum" ifadelerini kullandı.

PROVALARA GERİ DÖNEN İLK BÜYÜK OYUN

The New York Post’un aktardığı habere göre oyun, salgından dolayı mart ayında tüm tiyatroların kapatılmasının ardından provalara geri dönen ilk büyük oyun olacak.

'HAMLET'İN YÖNETMENLİĞİNİ SEAN MATHİAS YAPACAK

William Shakespeare’in kaleme aldığı “Hamlet”in yönetmenliğini Sean Mathias, yapımcılığını ise daha önce “Waiting For Godot” ve “No Man’s Land” yapımlarında McKellen ile çalışan Bill Kenwright yapacak. Oyun, Theatre Royal Windsor’da sahnelenmeye başlayacak.

'KENDİMİ ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUM'

Ancak tiyatronun ne zaman açılacağı konusunda henüz bir bilgi yok. McKellen, “Bill Kenwright’ın ilham veren iyimserliği ve Sean Mathias’ın beni ‘Hamlet’i yeniden incelemeye davet etmesi sayesinde rolüme 50 yıl sonra yeniden döndüğüm için kendimi çok şanslı hissediyorum” dedi. Ian McKellen, 1970 yılında yönetmen Robert Chetwyn’ın sahneye koyduğu “Hamlet”te yine başrolde oynamıştı.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi