Uykusuz, Metin Feyzioğlu'nu kapağına taşıdı

Baroların yapısının değiştirilmesine karşın baro başkanları tarafından başlatılan yürüyüşe polis müdahalesinin ardından meslektaşlarının yanına iki gün geç gelen ve müdahale sırasında Anıtkabir'den fotoğraf paylaşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, tepkileri üzerine çekti. Feyzioğlu, son olarak Uykusuz dergisinin kapağında yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde baroların yapısının değiştirilmesine yönelik çalışma sonrasında baro başkanları bu durumu protesto etmek için Ankara'ya yürüyüş başlatmıştı. TBB Metin Feyzioğlu ise bu yürüyüşe katılmamıştı. Feyzioğlu'nun katılmadığı yürüyüşe polis müdahale etmiş, baro başkanları Ankara sınırında bir günü aşkın süre polis ablukasında kalmıştı. Başkanlar, daha sonra gelen Feyzioğlu'nu sırtlarını dönerek protesto etmişti. 

'MASKEYİ GÖZÜNE TAKMIŞ'

Derginin kapağında "Baro başkanlarının, baroların yapısını değiştirecek yasal düzenlemeye karşı başlattıkları yürüyüş, Ankara girişinde polis tarafından salgın bahanesiyle engellendi. TBB Başkanı Metin Feyzioğlu yürüyüşü "şüpheli" bulmuştu..."ifadeleri yer aldı. Çizimde Metin Feyzioğlu'nun adaletin sembolü Themis heykeli için "Maskeyi gözüne takmış" yorumu yapıldığı görüldü.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

#Uykusuz (667) yarın İstanbul’da, perşembe günü tüm Türkiye’de bayilerde!

Uykusuz (@uykusuzdergisi)'in paylaştığı bir gönderi ()

Tükenmez Haber

ETİKETLER

Editörün Seçimi