Yeni 'Scarface' hazırlıkları başladı

Geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde İtalyan yönetmen Luca Guadagnino'nun klasikleşmiş 'Yaralı Yüz'ü yeniden çekeceği resmi olarak açıklanmıştı. Yöneteceği yeni Scarface filmi hakkında konuşan Guadagnino, "Umuyorum ki 40 yılın ardından gelen filmimiz, ölçüsüz ve hırslı bir karakter üzerine başka değerli bir bakış olur. Bence benim versiyonum zamanın ruhuna uygun olacak" ifadelerini kullandı.

'İNSANLAR BENİM YALNIZCA YENİDEN ÇEKİMLER YAPTIĞIMI İDDİA EDİYOR'

Coen Kardeşler’in senaryosundan yola çıkarak yöneteceği yeni Scarface filmi hakkında Variety’ye konuşan İtalyan yönetmen, “İnsanlar benim yalnızca yeniden çekimler yaptığımı iddia ediyor ancak gerçek şu ki sinema var olduğundan beri kendini yeniden çeviriyor. Bunun nedeni bazı hikayelerin bulunduğumuz zaman ile ilgili ne söylediğiyle ilgili” ifadelerini kullandı.

'BENCE BENİM VERSİYONUM ZAMANIN RUHUNA UYGUN OLACAK'

Guadagnino konuşmasına “Howard Hawks’ın yönettiği ilk Scarface filmi yasaklar dönemiyle ilgiliydi. 50 yıl sonra Oliver Stone ve Brian De Palma, Hawks’ın filminden tamamen farklı olarak kendi versiyonlarını yaptı. İkisi de sanat eserinin harika iki farklı parçası olarak raftaki yerini alabilir. Umarım ki 40 yılın ardından bizim versiyonumuz, karakterin, bizim ölçüsüz ve hırslı versiyonumuzun yaptığımıza değecek bir yansıması olur. Umuyorum ki 40 yılın ardından gelen filmimiz, ölçüsüz ve hırslı bir karakter üzerine başka değerli bir bakış olur. Bence benim versiyonum zamanın ruhuna uygun olacak” diyerek devam etti.

Duvar

ETİKETLER

Editörün Seçimi