AKP’li belediye başkanı 7 personeli boş odaya sürdü

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Remzi Ergü’nün yerel seçimlerde kendisini desteklemeyen 7 personele hiçbir iş vermeden bütün gün boş bir odada bekletildiği ortaya çıktı.

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'ın haberine göre, boş odada bekletilen personel belediyenin çaycısı tarafından denetleniyor. Çalışmadan oturan belediye çalışanları herkesin kendilerine vebalı gibi davrandığını, giriş-çıkış saatlerini not alan çaycının kendilerine çay dahi vermediğini belirtti.    

2012 yılından beri belediyede memur olarak çalışan Ziraat mühendisi A. A., belediye başkanının kendilerine memlekette ekmek yedirmek istemediğini söyledi. Çok zor günler geçirdiğini belirten A.A., “Annemi ve teyzemi kaybettim. İzin sonrası belediyeye döndüğümde ise sistemlere giriş şifrelerimin iptal ettiklerini öğrendim. Daha sonra ise görevden alındığım tebliğ edildi. Aşağıdaki boş odaya geçmem istendi. İlk başta siyasi hırs geçer bu süreç dedik. Ancak aylar geçti süreç bitmedi. İki çocuğum var. Sürekli ne olacak endişe içerisinde yaşıyorum” dedi.

‘BELEDİYE BAŞKANI DEDİĞİNİ YAPTI’

Konuya ilişkin bir belediye yetkilisi, “seçim sonrası belediye başkanı ‘seçimde benim için yeterince bayrak sallamayan bu belediye giremeyecek’ demişti. Dediğini yaptı” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Remzi Ergü ise hakkındaki iddiaların doğru olmadığını ve yıpratılmaya çalışıldığını savundu.

Güngören Belediyesi Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, “kendisini görüp ayağa kalkmadı” diye belediyede çalışan bir şoföre “tuvalet önünde oturma” cezası vermişti. Bafra Belediyesi Başkan Yardımcısı Şaban Hüryaşar’ın da şoförü olarak görev yapan Salih Küçük’ü, başkan yardımcısının kapısını açmadığı gerekçesiyle görevden aldığı ileri sürülmüştü.

ETİKETLER

Editörün Seçimi