Bahçeli: CHP, hangi konuda teklif getirirse getirsin destek vermemiz mümkün değildir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilere yaptığı açıklamada, gündeme ilişkin gelişmeleri değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "Elazığ, afet bölgesi ilan edilmeli, biz böyle bir teklif verdik. Sizler, 'Hayır, bu teklifi AK Parti olarak biz vereceğiz.' derseniz sizin teklifinizi destekleriz." şeklindeki sözlerini değerlendiren Bahçeli, şöyle konuştu:

'CHP'NİN SAMİMİYETİ KALMAMIŞTIR'

"CHP, gizli gizli millete tuzak kurma hesabındadır. Esasen CHP, her şeye, herkese karşı olmayı siyaset yapmak, muhalefet etmek zannetmektedir. Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremler sonrasındaki CHP’nin tavrı da bunlardan farklı değildir. Doğal afetlere karşı devletin ve siyasetin bütün kurumlarının birlikte mücadele etmesi icap ederken Kemal Kılıçdaroğlu, bilerek ve isteyerek ayrı baş çekmekte, ayrımcı tutum takınmaktadır. CHP’nin samimiyeti kalmamıştır. CHP, TBMM’ye hangi konuda teklif getirirse getirsin MHP olarak destek vermemiz mümkün değildir."

'CHP ÜMİTSİZLİK AŞILAYAN DİL KULLANIYOR'

CHP'yi yalan ve desiseyi yol seçmekle suçlayan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Siyasette felaket tellallığına oynayan CHP, karamsar, karanlık ve ümitsizlik aşılayan bir dil kullanmaktadır. Karamsarlık ve felaket simsarlığı, yönetmesini bilmeyen politikacıların harcıdır. Karalama, küçümseme ve yok saymanın siyasi galebe yöntemi olduğu bir ülkede demokratik rekabet ve yarışın yerini husumet ve düşmanlık almakta gecikmeyecektir. CHP de bunu yapmakta, kendi politik çıkarları için husumet ve düşmanlığı körüklemekten, toplumsal barışı tehlikeye atmaktan çekinmemektedir."

ETİKETLER

Editörün Seçimi