Cemal Enginyurt: Burhan Kuzu ve bu kuzu gibilere acıyor ve nefret ediyorum

Eski AKP milletvekili Burhan Kuzu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Sırf muhalefet yapmak için, insanların acısı üzerinden siyaset yapanlar var” dedi ve 17 Ağustos dönemindeki Bülent Ecevit hükümetinin, depremzedeler için gelen yardım paralarıyla memur maaşlarının ödendiğini söyledi. Kuzu’ya yanıt o dönemin hükümet ortaklarından MHP’nin Ordu milletvekili Cemal Enginyurt’tan geldi. 

'1999 YILININ KIYASINI YAPANLAR, AKILLI OLUN'

1999’da MHP’nin iktidar ortağı olduğunu ve deprem sonrası 57’nci hükümetin başarılı işlere imza attığını söyleyen Enginyurt, “Elazığ depreminin yaraları sarılmalı iken, 1999 yılının kıyasını yapanlar! Ahlaklı olun, insan olun. Depremzedelere yardım edelim, insanımıza sahip çıkalım. Geçmiş siyaseti ne kazandıracak?” dedi. 

'ECEVİT DE DEVLET BEY DE 1 KURUŞ HARAM YEMEDİ'

Enginyurt’un Burhan Kuzu’ya yanıtı ise şöyle oldu: 

Burhan Kuzu ve bu kuzu gibilere acıyor ve nefret ediyorum. Deprem paralarını MHP’nin ortak olduğu 57’nci hükümet maaş ödeme de kullanmış diyerek,güya AK Parti’ye saldırılara göğüs geriyor.Yazıklar olsun Kuzu sana ve senin gibilere.Rahmetli Ecevit de, Devlet bey de 1 kuruş haram yemedi.

'HAYIRDIR'

Enginyurt, açıklamasında 1 kuruş maaş ödenmediğini, 10 bin konut yapıldığını ifade ederek “Memur maaşı ödendi diyen iftiracılar,iddianızı ispat edin,aksi halde müfterisiniz. 1999 yılıyla uğraşınca, Elazığ depremi aklandı mı?” diye konuştu ve ekledi: 

ETİKETLER

Editörün Seçimi