CHP'li Ağbaba: 100 fezleke de gelse gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Tank Palet'i satmak vatana ihanettir" sözlerine "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla dava açıldı, fezlekesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gönderildi. CHP'li Ağbaba, "Tank palet fabrikası neyse 2'nci Ordu odur. Doğuda sınırımızı bekleyen birlik ile tank palet fabrikasının hiçbir farkı yoktur. Tank palet fabrikası Katarlılara peşkeş çekilmiştir. Bu nedenle 100 tane fezleke gönderseler de bu gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

'TANK PALET FABRİKASINI SATIN ALMAK VATANA İHANETTİR'

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Ağbaba için TBMM’ye gönderilen fezlekede Ağbaba’nın “Tank Palet Fabrikası Özelleştirmesi” konulu basın açıklamasında yaptığı “Tank Palet fabrikasını satmak vatana ihanettir. Bu fabrikaya bakış turnusol kağıdıdır. Eğer bu fabrikanın satılmasını destekliyorsanız Türkiye Cumhuriyeti’ne ihanet ediyorsunuz. Bu kadar açık konuşuyorum” sözleri “cumhurbaşkanına hakaret” suçu olarak değerlendirildi. Fezlekede basın açıklamasında kullanılan cümleler 5237 sayılı TCK’nun 267/1 ve 53/1-2, 299/1-2 ve 53/1-2 maddelerine göre suç olarak değerlendirilip Ağbaba’nın dokunulmazlığının kaldırılması istendi.

'YARGIYI ARKA BAHÇELERİ HALİNE GETİRDİLER'

Gönderilen fezlekeye tepki gösteren Ağbaba şunları söyledi:

“Bu fezleke hukukun ayaklar altına alınmasının, saray hukukuna döndüğünün kanıtıdır. Yargıyı arka bahçeleri haline getirdiler. Saray talimatıyla açılan davalara son yıllarda saraya şirin görünmek için açılan davalar eklenmeye başlandı. ‘Tank Palet Fabrikasını satmak vatana ihanettir’ cümlesinden Cumhurbaşkanına hakaret ve iftira sonucu çıkarmak zorlama bir karardır. Hukuki de vicdani de değildir. Hangi ülkeye giderseniz gidin devletin silah/tank fabrikasını başka bir ülkeye satmak o ülkeye ihanettir. Bunu yapan her kim olursa olsun suç işlemektedir. Bizlere fezleke hazırlayacaklarına ülkenin silahlı kuvvetlerinin fabrikasını Katarlılara peşkeş çekenlere soruşturma açmaları gerekiyordu. Ama bu süreçte bunu beklemek saflık olacaktır.”

'TANK PALET FABRİKASI KATARLILARA PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞTİR'

Tank Palet fabrikasının Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait bir fabrika olduğunu belirten Ağbaba, “Tank palet fabrikası neyse 2’nci Ordu odur. Doğuda sınırımızı bekleyen birlik ile tank palet fabrikasının hiçbir farkı yoktur, orada çalışan işçinin de o Mehmetçikten hiçbir farkı yoktur. Ve bu tank palet fabrikası Katarlılara peşkeş çekilmiştir. Bu nedenle 100 tane fezleke gönderseler de bu gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz. Bir adım geri adım atmayacağız, Türkiye’nin çıkarları için mücadeleye devam edeceğiz. Ismarlama fezlekelerle bizlere geri adım attıramazlar” dedi.

DUVAR

ETİKETLER

Editörün Seçimi