CHP'li Kaya: Fındığa hak ettiği fiyatı verin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda söz alarak fındık alım fiyatlarının açıklanması çağrısında bulundu. CHP'li Kaya, "Fındık sezonuna on beş gün kaldı ama hâlâ fındık alım fiyatları açıklanmış değil. Korona nedeniyle birçok fındık üreticisi, alan bazlı gelir desteği başvurularını zamanında yapamamıştır. Başvuru sürelerinin bir an önce uzatılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

'MİLLETİN DERTLERİNE ÇARE ÜRETMİYORSUNUZ'

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Ağustos ayının başında başlayacak olan fındık sezonunu anımsatarak, bir an önce fındık alım fiyatlarının açıklanması gerektiğini ifade etti. Kaya, Genel Kurul’da şunları söyledi:

“Memleketin ve milletin binlerce sorunu, derdi, sıkıntısı var ama siz nerede olmayacak bir gereksiz iş var, konu var, gündemi onunla meşgul ediyorsunuz. Milletin dertlerine çare üretmiyorsunuz, üretemiyorsunuz. Bırakın artık bu boş işlerle uğraşmayı, milletin dertleriyle ilgilenin, derdine çare olun.”

'NEYİ BEKLİYORSUNUZ?'

Fındık sezonuna on beş gün kalmasına rağmen hâlâ fındık alım fiyatlarının açıklanmadığını belirten Kaya; “Neyi bekliyorsunuz? Milyonlarca fındık üreticisi, fındığına hak ettiği fiyatın verilmesini bekliyor. Ayrıca, korona nedeniyle birçok fındık üreticisi, alan bazlı gelir desteği başvurularını zamanında yapamamıştır. Başvuru süresi bitti. Her yıl başvuru süreleri bir ay uzatılırken, bu yıl neden uzatılmamıştır? Alan bazlı gelir desteği başvuru sürelerinin bir an önce uzatılmasını bekliyoruz” dedi.

Evrensel

ETİKETLER

Editörün Seçimi