CHP milletvekilinden Erdoğan'a tepki: Neks Filiz kim?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya mecralarının kapatılması ve kontrol altına alınması ilgili isteğini açıkladığı konuşmaya muhalefetten çok sayıda tepki geldi. Bazı tepkilerdeki mizahi üslup dikkat çekerken '#SosyalMedyamaDOKUNMA' ve 'Kuzey Kore' Twitter gündemine girdi.

'NEKS FİLİZ KİM?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 'Neks Filiz kim?' sonra bir açıklama daha yapan Tekin, "Dil sürçmesine bir şey demiyorum. Beşer. Ama "beşer", "insan" kendi de görsün. Konudan bu kadar bihaber olup onu kapat, bunu yasakla olmaz. Avukatları dinlemez baroya el koymaya çalışır, internetten anlamaz, sosyal medyayı kapatır. Bu cehaletin tahakkümüdür" dedi. 

İNCE: SOSYAL MEDYAMA DOKUNMA

CHP'li Muharrem İnce, "Sosyal Medyada beni takip etmeyebilirsiniz, engelleyebilirsiniz, sessize alabilirsiniz, yazdıklarımı, görüşlerimi eleştirebilirsiniz, dislike edebilirsiniz, #oymoyyok diyebilirsiniz, kel diyebilirsiniz, “bıyıksız” diyebilirsiniz" diye konuştu. Devamında ise '#SosyalMedyamaDOKUNMA' etiketini paylaştı. 

AKŞENER: MECBUREN A HABER İZLEYECEĞİZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de mizahi bir paylaşımda bulunarak 'Mecburen A Haber izleyeceğiz artık' dedi.

İYİ PARTİ: SAKİN OL ŞAMPİYON

İYİ Parti'nin resmi hesabından ise 'Sakin ol şampiyon' mesajı paylaşıldı.

BABACAN: TEKNOLOJİ İLE SAVAŞ YAPAMAZSINIZ

Deva Partisi de Genel Başkanları Ali Babacan'ın 'Teknoloji ile savaş yapamazsınız' sözünü paylaştı.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berat Albayrak'ın çocuğunun olması sonrasında Twitter'da kendisiyle ilgili hakaret içerikli paylaşımlarda bulunanlara tepki göstererek "Niçin Twitter, YouTube ve Netflix şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz? Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" demişti.

ETİKETLER

Editörün Seçimi