Edirne cezaevinde tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı tarafından Selahattin Demirtaş'a mail gönderdildiğini belirterek, "Selahattin’e gönderdiğiniz mailde 'Ciddi kronik hastalığınız varsa evden çıkmayın' diyorsunuz. İyi de biz de onu diyoruz zaten" diyerek tepki gösterdi.

 

'SALGIN, HAPİSHANELERDE BÜYÜK FELAKETE NEDEN OLACAK'

Başak Demirtaş geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından, salgınla birlikte gündeme gelen hapishane koşullarını ve mahkumların içinde bulunduğu riski dile getirdiği bir video yayınlarayarak. Edirne cezaevinde tutuklu bulunan eşi eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı 176 hafta sonra ilk kez görmeye gidemediğini belirtmişti.

Demirtaş, "Benim gibi on binlerce kişi, hapisteki yakınlarıyla görüşemedi bu hafta. Koronavirüs salgını nedeniyle görüşler yapılmıyor. Bu yeterli bir tedbir değil. Çünkü bildiğimiz gibi hapishanelerde koşullar çok yetersiz" diyen Başak Demirtaş, "Salgının hapishanelerde büyük felaketlere neden olacağı" sözlerini dile getirmişti.

Tükenmez Haber

ETİKETLER


Editörün Seçimi