Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP İl Başkanları Toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Erdoğan, Bakan Berat Albayrak'ın çocuğu olması sonrasında sosyal medyada hakkında yazılan hakaret içerikli ifadeleri hatırlatarak "Niçin Twitter, YouTube ve Netflix şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğuınu anlıyor musunuz? İşte bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırabilmek için. Bunlar ahlak sahibi değil" dedi. Devamında ise "Biz bunları parlamentomuza getirip bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz" ifadelerinde bulundu.

'ALÇAKLARIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ'

Berat Albayrak'ın bebeğinin dünyaya gelmesi sonrası sosyal medyadaki ifadelerle ilgili konuşan Erdoğan, "Berat Bey evladının doğumunun sevincini sosyal medya mesajıyla paylaştı. Ancak sayıca az da olsa bırakınız ahlakı, haysiyeti, insanlıktan nasibini almamış bazı alçaklar hakaretlerle bu güzel iklimi kirletmeye çalıştı. Yargı ve emniyet teşkilatımız hemen harekete geçip bu haysiyetsizlerin kimliklerini tespit etmeye başladı. Dünyaya gözlerini henüz açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiği düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız" dedi.

'TWİTTER, YOUTUBE, NETFLİX'

Hukuk önünde hesap soracaklarını belirten Erdoğan, "Benzer saldırıları daha önce de yaşamıştık. Bu tür saldırıların artmasında mecraların kontrolsüzlüğü ve organize saldırıların kolaylaşmasının yolu vardır. Niçin Twitter, YouTube ve Netflix şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? İşte bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırabilmek için. Bunlar ahlak sahibi değil" ifadelerinde bulundu.

'TAMAMEN KALDIRILMASINI, KONTROL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ'

Sosyal medya platformlarının kontrol edilmesini veya kaldırılmasıyla ilgili çalışmayı parlamentoya getireceklerini belirten Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Üzerinde asıl durmamız gerek konu sosyal medya mecralarının nasıl olup da böyle bir kokuşmuşluğun aracı haline dönüştükleridir. Yalanın, iftiranın, itibar suikastlerinin alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Bu ülkeye, bu millete bu tür mecralar yakışmıyor. Biz bunları parlamentomuza getirip bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz. Sosyal medya mecralarını kontrol eden küresel firmalar Batı'daki ülkelerde içerikle ilgili her türlü sorumluluğu üstleniyor. Buna karşılık kimi yerlerle birlikte Türkiye'de ısrarla bundan kaçınıyorlar. Bizim ailemizin başına gelenleri herkes yaşayabilir. Bir kişinin yüzüne karşı ifa edildiğinde suç olan her şey, medya ve sosyal medyada da aynı sonuçla karşılaşmalıdır."

'SOSYAL MEDYA TERÖRÜ'

Erdoğan şöyle devam etti:

"Amerikalısı, Avrupalısı, Çinlisi bu imkana sahipken Türkiye'nin sosyal medya terörü karşısında eli kolu bağlı kalmasını kabul edemeyiz. Kapsamlı bir hukuki düzenleme üzerinde çalışıyoruz."

'SIÇRAMA İÇİNE GİRECEĞİMİZDEN ŞÜPHE DUYMUYORUZ'

Ekonomiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Haziran ile ilgili ilk veriler ümit verici. Temmuzla birlikte çok daha büyük bir sıçrama içine gireceğimizden şüphe duymuyoruz" diye konuştu. Erdoğan, "Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada kayıp olarak görülen 2020'yi inşallah bir kez daha herkesi şaşırtan bir büyüme oranıyla kapatacağız" dedi. 

'KAYBETTİKLERİMİZİN SORUMLUSU BİZİZ'

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan diğer kısımlar şu şekilde:

-Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşu olan partimizin üye sayısını artırmakta kararlıyız. Hedefimiz her sene bir milyon yeni üye yapmaktır.

-Her yeni üyemiz için bir fidan dikeceğiz.

-Kaybettiklerimizin sorumlusu biziz. Bu kayıpların sebebi rakiplerimizin mahareti değil, kendi beceriksizliğimiz veya hatalarımızdır" dedi.

Tükenmez Haber

ETİKETLER


Editörün Seçimi